Klika (ČSSD): Sociální karta - absurdní plýtvání penězi

19.07.2012 11:25 | Zprávy
autor: ČSSD

Ti sociálně nejslabší, kteří dosud žádnou platební kartu neměli, na tento systém doplatí nejvíce.

Klika (ČSSD): Sociální karta - absurdní plýtvání penězi
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

V Ústeckém kraji se rozjíždí zkušební provoz Karet sociálních systému, tzv. sKaret. Nejpozději v 1. čtvrtletí 2013 bude jejich prostřednictvím Úřad práce ČR vyplácet veškeré nepojistné sociální dávky a dávky státní politiky zaměstnanosti. Jednotlivá kontaktní pracoviště úřadu práce vydají během měsíce července sKarty prvním klientům úřadu práce. Dávky se začnou přes sKarty vyplácet od 1. srpna 2012. Postupně se připojí všichni příjemci sociálních dávek. Na konci letošního roku by sKarty mělo vlastnit přibližně 850 až 900 tisíc lidí z celé republiky

„To považuji za naprosto absurdní plýtvání penězi. Plošné zavádění výplaty dávek prostřednictvím platebních karet nebude podle mého názoru fungovat. Je velká skupina lidí, kteří nejsou schopni z různých důvodů platební kartu používat. Ať už jsou to například lidé se zdravotním postižením, kterým handicap brání výběru z bankomatu a ke svým penězům se tak dostanou jen s pomocí jiné osoby. Nebo lidé, kteří prostě nejsou schopni s platební kartou nakládat. Sociální pracovníci jim vypláceli dávky postupně, protože jim chybí finanční gramotnost a nejsou schopni dávku rozdělit sami na celý měsíc. Tito lidé jen těžko půjdou k bankomatu, zapamatují si svůj PIN a se svými penězi budou hospodařit. To není reálné,“ upozorňuje ústecký radní Martin Klika.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Ludková: Soutěž o největšího lumpa

7:04 Senátorka Ludková: Soutěž o největšího lumpa

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice.