Konečná (KSČM): Lákavé minuty mediální slávy

12.02.2012 10:46 | Zprávy
autor: kscm.cz

Když v pátek krátce před polednem Poslanecká sněmovna hlasovala o přijetí nového zákona o ochraně ovzduší, bylo mi předem jasné, co bude následovat. Mediální humbuk. A také jsem nebyla na pochybách, kdo jej spustí. Hnutí Duha. A ejhle - stalo se!

Konečná (KSČM): Lákavé minuty mediální slávy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Konečná

Výkřiky typu "poslanci odpustili poplatky největším viníkům" nebo "Sněmovna schválila půlmiliardový dar znečišťovatelům" na sebe nenechaly dlouho čekat.

Mohli jsme opakovaně sledovat, jak zcela bez pochopení podstaty a účinnosti ekonomických nástrojů typu poplatků se "velmi zasvěceně" vyjadřují do medií zástupci Hnutí Duha, Greenpeace či bývalý stínový ministr životního prostředí za ČSSD Václav Zemek. Mediální zkratky, polopravdy i plně vyvinuté lži. To vše jsme mohli slyšet i číst v souvislosti s novým zákonem o ochraně ovzduší.

Není to první případ, kdy zástupci některých ekologických organizací využívají mediální prostor pro zvýšení své vlastní "popularity". Či spíše pseudopopularity.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Štěpán Slovák byl položen dotaz

Jak to myslíte s tím socialismem ve zdravotnictví?

Co přesně navrhujete? Podle mě máme dobré zdravotnictví, ale bohužel dost nedostupné – myslím v tom sehnat nějakého odborníka, když ho potřebujete. To hodláte řešit jak? V minulé vládě se vám to teda nepovedlo

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klán: Minářova drahota aneb Chvilkové milice v akci

4:31 Klán: Minářova drahota aneb Chvilkové milice v akci

Sobotní shromáždění spolku Milion chvilek pro demokracii (mnohdy nazýváno Chvilion Trilek) opět ukáz…