MF: Česká ekonomika by měla v roce 2013 stagnovat, inflace poklesne

01.02.2013 13:58 | Zprávy

Ministerstvo financí zveřejňuje aktuální Makroekonomickou predikci.

MF: Česká ekonomika by měla v roce 2013 stagnovat, inflace poklesne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek

Česká ekonomika se pravděpodobně v průběhu celého roku 2012 nacházela v mělké recesi. Z ní by sice počátkem letošního roku mohla vystoupit, oživování ekonomické aktivity by ale mělo být velmi pozvolné. HDP by se tak v meziročním srovnání měl zvýšit pouze o 0,1 %. Ekonomika bude v roce 2013 nadále tažena přebytkem výkonové bilance, kladný příspěvek čistých vývozů by ale měl být téměř vyvážen záporným příspěvkem hrubých domácích výdajů.

Pro rok 2013 počítáme s poklesem inflace z 3,3 % na 2,1 %, v roce 2014 by měla průměrná míra inflace dále klesnout na 1,8 %. V obou letech by se tedy měla pohybovat v blízkosti inflačního cíle ČNB, přičemž rizika jak zrychlení inflace, tak i deflace, považujeme za nízká.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co přesně byste nyní udělal jinak?

V čem jste podle vás byli málo odvážní? A nemyslíte, že řadu voličů mohl odradit i ten váš boj s dezinformacemi, za který jste schovávali podle mě spíše jen snahu umlčet jiný názor? Nebo jinak, co jste udělali pro svobodu slova, a proto, aby se lidé nebáli říkat své názory nahlas, což se děje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havel (TOP 09): Cenzurovat vlastního ministra? To už je ta nová totalita?

22:31 Havel (TOP 09): Cenzurovat vlastního ministra? To už je ta nová totalita?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k situaci kolem ministra Zůny.