Macek (ODS): Lidem nevadí homosexuálové, ale jejich zpupnost

08.08.2011 9:12 | Zprávy

Pondělní glosy Miroslava Macka

Macek (ODS): Lidem nevadí homosexuálové, ale jejich zpupnost

Do roku 1993 Světová zdravotnická organizace pokládala homosexualitu za nemoc. Dnes je homosexualita pokládaná za biologický stav, předurčený komplexní souhrou genetických faktorů a raného děložního prostředí. Tedy genetická odchylka, tak jako spousta jiných s jinými následky. (Dá se tedy předpokládat, že v toku času se při neuvěřitelném rozvoji genetického inženýrství bude moci odstranit, ale to už je na zcela jinou úvahu).

Tak, jak se měnil vztah majoritní společnosti k lidem s genetickými odchylkami všeobecně (od shazování ze skály ve Spartě a rituální usmrcování , po věznění, vylučování ze společnosti až k úplné toleranci), měnil se stejně vztah k homosexuálům. Což je chvályhodné, neboť homosexualita, tak jako jiné genetické odchylky, nebyla a není osobní volbou.

To, o čem je dnešní hysterická debata v mediích, vyvolaná reakcí (bis!) "hradního" Petra Hájka na podporu pochodu Homosexual Pride Prahou ze strany primátora Svobody a dalších politiků, je však o něčem zcela jiném, než o toleranci či netoleranci homosexuálů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Ústavní soud porušil zákon

16:18 Rajchl (PRO): Ústavní soud porušil zákon

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k verdiktu Ústavního soudu stran kompetenční žaloby p…