Ministr Dobeš: Nový registr vozidel omezí korupční jednání

31.05.2012 7:20 | Zprávy

Vláda schválila novelu zákona o podmínkách provozu vozidel. Jde o první rozsáhlou novelu zákona o provozu vozidel po pozemních komunikacích.

Ministr Dobeš: Nový registr vozidel omezí korupční jednání
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Pavel Dobeš

V materiálu jsou zapracována zejména řešení problémů vzešlých z dosavadní praxe. Zásadní změny se pak týkají zejména registrace silničních vozidel, schvalování technické způsobilosti vozidel a kontroly technického stavu vozidel v provozu. „Jedná se o významný signál, který povede k razantním změnám v provozu vozidel,“ uvedl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr dopravy Pavel Dobeš.

Jednou ze součástí schválené novely je vytvoření právního podkladu pro nový registr vozidel. Dosavadní úprava vychází z koncepce dílčích registrů vozidel, tedy systému neumožňujícího efektivně využít možností elektronických databází a propojení na ostatní systémy státní správy.

Návrh předložený ministrem dopravy Pavlem Dobešem tak počítá do budoucna s novým registrem vozidel, který bude představovat jednotný systém propojený se základními registry, policejní evidencí ale i příslušnými zahraničními evidencemi. Dojde také ke zjednodušení správních postupů při zaznamenávání údajů o vozidle či změn v údajích. Právě propojení do různých registrů usnadní potírání trestné činnosti, zejména při pátrání po odcizených vozidlech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Vlada.cz

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Opravdu je podle vás horší Babiš než Okamura?

Vy byste čistě teoreticky raději spolupracovala s SPD než s ANO? Vím, že nechcete spolupracovat ani s jedou ze stran, ale vaše tvrzení, že je zlo Babiš a ne Okamura mě překvapilo. A co přesně myslíte tím zlem? Děkuji za vysvětlení. Ptáčková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krutáková (STAN): Chceme být konstruktivní opozicí a zodpovědně zastupovat naše voliče

14:12 Krutáková (STAN): Chceme být konstruktivní opozicí a zodpovědně zastupovat naše voliče

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k roli hnutí STAN v opozici.