Oulehla (KSČM): Dukovany pod tlakem konkurence

07.10.2012 10:00 | Zprávy
autor: kscm.cz

Spory obhájců a odpůrců jádra v energetice jsou tak letité jako samo její využívání.

Oulehla (KSČM): Dukovany pod tlakem konkurence
Foto: atominfo.cz
Popisek: Temelín

Zaznamenáváme argumenty o výhodách čistoty provozu jaderných elektráren stejně jako jejich protiváhy o nebezpečí výroby elektřiny z jádra a nedořešeném ukládání vyhořelého paliva. Méně pak je slyšet reálná řešení čím jádro nahradit, aby se výroba energie dala vůbec zaplatit a efekt přenést ke spotřebiteli.

Bylo svého času IN, COOL a TRENDY připojit se k aktivistům zevlujícím okolo Temelína a podpora těch adrenalinem posedlých demonstrantů, co se uvazovali k hrazení vstupních bran. Nejeden politik přihřál si na takových akcích svoji polívčičku. Hornorakouská vláda horečně utápěla svůj čas v obraně před nebezpečím Temelína a ten stával se pomalu symbolem akutní jaderné katastrofy. Násilná srovnání s Černobylem a pak i Fukušimou tomu jen přihrávala a jsou stále na pořadu dne. Nikoho pak ovšem již netrápí, že v Černobylu šlo o zcela jiný reaktor ani to, že fukušimskou katastrofu zavinilo tsunami vzedmuté moře, které u nás, jak je ovšem docela známo, není – ale to nevadí – stačí poukázat na následky takové havárie a o strach je postaráno.

Nyní na pořad dne přichází atak na Jadernou elektrárnu v Dukovanech. Jako by to dlouho zrálo. Na paškále byl stále jen Temelín, Dukovany jako by nebyly, ale nyní se objevila možnost atakovat i je. Jsou stále poháněny reaktory sovětské produkce VVER-440 a ty jsou prý nespolehlivé. No aby ne, vždyť jsou  přece sovětské! To dá rozum. Co od čerta pochází, to čertem smrdí a s ním také zachází. No, takoví bigotní hlupáci snad ani u nás nejsou, aby na to dali!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Euro? Opilý řidič autobusu z Bruselu

4:32 Rajchl (PRO): Euro? Opilý řidič autobusu z Bruselu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k euru.