Pěnička: Elektronické cigarety aneb legislativa musí pružně reagovat na změny

27.08.2012 7:45

Elektronická cigareta je hit. Údajně jde o neškodnou náhražku pro vášnivé kuřáky. Výzkumy dokázaly, že tak neškodná, jak výrobci uvádějí, není, nicméně skutečně kuřák nevdechuje tolik škodlivých látek. Ministerstvo zdravotnictví však už uvažuje o tom, že se zákaz kouření bude vztahovat nejen na tabákové výrobky, ale i jejich technologické napodobeniny.

Pěnička: Elektronické cigarety aneb legislativa musí pružně reagovat na změny
Foto: Archiv
Popisek: Nezávislý kandidát do Senátu Parlamentu ČR pro volební obvod 35 - Jablonec nad Nisou na kandidátce Semiláci.

Už dnes ale elektronické cigarety netolerují v některých nemocnicích a v autobusech. Naopak ve vlacích si můžete elektronicky vykuřovat bez ohledu na ostatní cestující nebo v nekuřáckých prostorách restaurací. Zákazy se vztahují jen na klasické kuřácké propriety. A jak je tomu na zastávkách? To už neví nikdo a každá samospráva se s tím musí vypořádat po svém. Na jedné zastávce tak elektronický kuřák může dostat pokutu, zatímco ve vedlejší obci si ho nikdo nevšimne.

Je vidět, že snaha ministerstva zdravotnictví sjednotit názor na elektronickou cigaretu je žádoucí. Technologie se vyvíjejí stále rychleji a legislativa s nimi chtě nechtě musí držet krok. Politici si budou muset zvyknout řešit změny zákonů svižně, aby udrželi krok s rychle se měnícím světem kolem. Nechceme přeci dopadnout jako švec ve známé pohádce, který běhal za hranice království si zazpívat.

Mgr. Stanislav Pěnička, nezávislý kandidát do Senátu Parlamentu ČR pro volební obvod 35 – Jablonec nad Nisou na kandidátce SEMILÁCI

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Stanislav Pěnička

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Nepřátelé, které jsme porazili, jsou tady zase, vedeni Gretou Thunbergovou

9:29 Prezident Zeman: Nepřátelé, které jsme porazili, jsou tady zase, vedeni Gretou Thunbergovou

Projev prezidenta republiky u příležitosti oslavy narozenin Miroslava Grégra