Premiér Nečas: Uspořádáme v Německu diskusi o dostavbě jaderné elektrárny Temelín

24.11.2011 15:12 | Zprávy

Bezpečnost jaderných elektráren je prvořadou prioritou, řekl premiér Petr Nečas po setkání s předsedou vlády Bavorska Horstem Seehoferem.

Premiér Nečas: Uspořádáme v Německu diskusi o dostavbě jaderné elektrárny Temelín
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas

„Česká republika naprosto respektuje rozhodnutí Německé spolkové republiky odstoupit od jaderné energetiky. Na druhé straně očekáváme stejný respekt vůči českému rozhodnutí pokračovat v programu jaderné energetiky," řekl premiér Petr Nečas v Kramářově vile po jednání s předsedou Spolkové rady a ministerským předsedou Svobodného státu Bavorsko.

Pro vládu České republiky je bezpečnost provozu jaderných elektráren prvořadou prioritou a výrazem zodpovědnosti nejenom vůči vlastním občanům, ale i vůči sousedům a přátelům. „Chceme mít v této věci transparentní a velmi čitelnou politiku a to byl taky důvod, proč jsem dnes pana ministerského předsedu Seehofera informoval, že jsem paní spolkové kancléřce nabídl možnost uspořádat v Německu veřejnou diskusi k projektu dostavby jaderné elektrárny Temelín. Skutečně nemáme co skrývat," dodal premiér Petr Nečas.

Německo podle Horsta Seehofera respektuje rozhodnutí české vlády pokračovat v jaderné energetice. „Jsme také vděčni, že se Česká republika rozhodla postupovat v tomto procesu velmi transparentně, děkujeme vám dále za nabídku, že budete zevrubně informovat německou stranu, i když vás k tomu žádný evropský předpis nenutí. Rádi tuto nabídku využíváme," řekl premiér Bavorska Horst Seehofer.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Vlada.cz

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Veselý (SOCDEM): Jak dosáhnout razantního zvýšení mezd a platů v Česku?

10:21 Veselý (SOCDEM): Jak dosáhnout razantního zvýšení mezd a platů v Česku?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výši mezd v České republice