Rath: Obce by měly mít povinnost zřizovat azylová centra

18.12.2012 19:55 | Zprávy
autor: David Rath

Ve větších obcích a městech stoupá počet lidí bez domova v nepříznivé sociální situaci. Je to důsledek zejména přetrvávající ekonomické krize, stoupající konzumace alkoholu a drog.

Rath: Obce by měly mít povinnost zřizovat azylová centra
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Skupina těchto osob je nesourodá. Od lidí, kteří ztratili práci a kvůli exekuci či rodinným problémům přišli o trvalé bydliště, až po osoby upadající na okraj společnosti z důvodu závislostí.

Pomoc těmto lidem je věcí nejen sociální a humánní pomoci, ale i prevencí sociálně patologických jevů. Lidé bez domova se často dopouštějí přestupků proti veřejnému pořádku a drobné kriminality, zvláště v zimním období s cílem najít azyl ve věznicích. Je v zájmu společnosti i jednotlivých obcí a měst, aby těmto lidem nabídly základní pomoc a alternativu. Z těchto důvodů jsem Poslanecké sněmovně předložil návrh zákona, který ukládá obcím a městům, včetně hlavního města Prahy, zřizovat azylová centra.

Azylová centra by měla poskytovat základní ochranu proti nepříznivému počasí, zajistit základní stravu a možnost osobní hygieny. Navíc by měla poskytovat výměnu oděvů získaných dary od občanů. Cílem novely je zároveň zapojit uživatele azylových center do jejich chodu a s jejich pomocí zajistit úklid a údržbu těchto center.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Babiš může beztrestně okrádat stát

15:01 Kupka (ODS): Babiš může beztrestně okrádat stát

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Andreji Babišovi.