Revue Fragmenty: Nehoráznost serveru Hradniparticka.cz

22.04.2010 9:20

Omluva panu prezidentovi a profesoru Knížákovi.

Revue Fragmenty: Nehoráznost serveru Hradniparticka.cz

Vážení čtenáři, vrátila jsem se z nemocnice od syna a manžel mne vítal rozčilený, že jsem dala včera  do Fragmentů nesprávné blahopřání k narozeninám od pana prezidenta Klause panu profesoru Knížákovi a že nestačí odpovídat na příval kritiky. Blahopřání jsem nalezla tak, že jsem do vyhledavače Googlu dala vyhledat:  "blahopřání Václava Klause Milanu Knížákovi" a tam naskočil článek Václav Klaus blahopřeje Milanu Knížákovi... a pod tímto nadpisem byl  text podepsaný panem prezidentem i  s datem. Ani ve snu mne nenapadlo, že by někdo vydával přímo podepsaný text prezidentem republiky v jiném znění, než on ho vydá, pokud by jasně neoznačil, že jde o novinářskou kachnu. Nebyla tam ani zmínka o tom, že je to satira. Uvěřila jsem tomu, že to je exaktní text, když byl podepsán panem prezidentem.

Více: Web hradní partička paroduje stránky Václava Klause

Proto jsem přání přetiskla a dál nehledala jiné. Zdálo se mi navíc milé a vůbec mne nenapadlo, že by ho někdo zkresloval. Prostě mi to přišlo jako přání příteli, které nemusí být vždy smrtelně vážné, a neměla jsem nejmenší podezření, že je to podvod. Když totiž přetiskují i ty nejbulvárnější servery podepsaný článek kýmkoliv, natož hlavou státu, tak jeho text nemění. To nedělají dokonce ani politici v kampani natož média. Zneužít podpis druhého, natož pak prezidenta prostě žádná média nedělají. Něco jiného je komentář k němu, ale podpis prezidenta úmyslně takto znevážit, to opravdu předčilo vše, co jsem dosud v novinařině za 15 let zažila. 

S podobnou sprostotou, jako na tomto, do té doby pro mne neznámém serveru, jsem se dosud nesetkala. Proto mne opravdu ani ve snu nenapadlo, že by to byl podvrh. Velice se omlouvám za svou naivitu jak panu prezidentovi, tak profesoru Milanu Knížákovi. Pospíchala jsem, abych dala jak přání pana prezidenta, tak i následujíci články o tom, co pro naši kulturu profesor Knížák udělal, včas do Fragmentů, protože si pana profesora Knížáka opravdu velmi vážím. A samozřejmě pana prezidenta neméně. Ještě jednou se moc omlouvám a prosím o jediné, aby mi pan prezident, pan profesor Knížák i čtenáři uvěřili, že to opravdu nebylo míněno ve zlém úmyslu, ale jen díky tomu, že jsem naletěla na sprostotu serveru hradniparticka.cz.

Ivana Haslingerová, šéfredaktorka Revue Fragmenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Fragmenty.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ferjenčík (Piráti): Bečva pro ANOfert dost smrdí

19:02 Ferjenčík (Piráti): Bečva pro ANOfert dost smrdí

Komentář na facebookovém profilu k zamoření Bečvy kyanidem a následky.