Škárka: Nečas vede zemi k vítězství levice jako na Slovensku

13.03.2012 15:00

Vypadá, že vláda bude dál pokračovat ve složení ODS, TOP 09, ABL

Škárka: Nečas vede zemi k vítězství levice jako na Slovensku
Foto: Vladimír Škarda
Popisek: Jaroslav Škárka u soudu s Vítem Bártou
reklama

Když se v právě probíhajícím úplatkářském procesu superguru Vít Bárta vyjádřil, že využíval služeb ABL k získávání informací pro stranu Věci veřejné, nevěřil jsem vlastním uším, že to někdy takto veřejně Bárta odhalí. Téměř v přímém přenosu se tím přiznal k používání detektivních, sledovacích a vyděračských praktik v politice. Jinými slovy tu máme novodobou STB, která pro vládní garnituru špicluje lidi. O to víc je pro mě nepochopitelné vyjádření Petra Nečase, že kvůli informacím z procesu nehodlá měnit vládu.

Já jsem ale, na rozdíl od premiéra, neztratil paměť a jasně si vybavuji, jak v dubnu loňského roku na tiskové konferenci plamenně pronášel a sliboval, že nebude vládnout s ABL. Nejenže s ní vládne - Josef Dobeš byl personalista ABL, Karolína Peake využívala informace ABL v politické práci a vše ve VV samozřejmě rozhodoval Vít Bárta, majitel ABL - ale navíc ještě podporuje metody fungování VV - ABL.

Pro Petra Nečase je tak zřejmě legitimní, pokud je politická strana ovládaná bezpečnostní agenturou. Pokud vůči svým protivníkům používá sledovací a zastrašovací praktiky, pokud má dopředu propracovaný plán, jak tunelovat veřejné zakázky, či pokud své věrné ovládá finančními prostředky. A už je Petru Nečasovi jedno, zda své zájmy prosazuje půjčkou (která většinou vede ještě k větší závislosti dlužníka na svém donátorovi) nebo úplatkem. V každém případě premiér podle svých slov, v procesu nezjistil nic nového a nic, co by ho znepokojilo. Je to jeho názor. Možná taky už dnes od kamaráda superguru Bárty využívá informace detektivů ABL z první ruky. Proslýchá se například, že materiály k ex-ministrovi Kocourkovi mu na klíč připravila právě ABL.

Pane premiére, uvědomte si, že tohle vaše vládnutí je nejlepší cesta k vítězství levice v příštích volbách. A možná ještě většímu vítězství, než se odehrálo na Slovensku.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jaroslav Škárka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Žádosti do programu COVID – Gastro – Uzavřené provozovny je možné podávat až do 15. března

7:33 Ministr Havlíček: Žádosti do programu COVID – Gastro – Uzavřené provozovny je možné podávat až do 15. března

Ministerstvo průmyslu a obchodu prodlužuje výzvu k podávání žádostí do programu COVID – Gastro – Uza…