Štěpánek (SZ): Praze chybí jakýkoliv střednědobý plán rozvoje MHD

16.05.2011 7:27

Zelení zásadně odmítají zdražení jízdného ve veřejné dopravě, které Pražanům nachystala koalice ODS a ČSSD. Zejména pro ty, kteří do Prahy nedojíždějí pravidelně, to bude důvod, proč pro cestu použít místo metra, autobusu či tramvaje automobil.

Štěpánek (SZ): Praze chybí jakýkoliv střednědobý plán rozvoje MHD
reklama

Zaregistruj se a vyhraj. Více informací zde 

Splacení deficitu vzniklého zavedením veřejné dopravy zdarma pro mládež do 15 let a seniory nad 65 let podle zelených nesmí být přeneseno na ostatní uživatele veřejné dopravy, Praha by jej měla Dopravnímu podniku doplatit ze svého rozpočtu. Šance zatraktivnit veřejnou dopravu, snížit hluk a znečištění ovzduší především v centru Prahy tím zůstane promarněna.

"Praze chybí ucelený střednědobý plán dalšího rozvoje MHD včetně jeho finanční náročnosti. Pražští zastupitelé za Stranu zelených na to upozornili už při chystaném zdražení v roce 2007. O zdražení rozhoduje pouze Rada hlavního města, zastupitelé tak nemají možnost do tak důležitého rozhodnutí možnost zasáhnout," uvedl bývalý pražský radní pro životní prostředí a předseda pražských zelených Petr Štěpánek.

"Skokové zdražení jízdného o třetinu je zcela nepřijatelné. Podle programového prohlášení Rady města je podpora veřejné dopravy hlavní prioritou, dosavadní politika však potvrzuje, že prioritou stále zůstává automobilismus, vize a odvaha k zatraktivnění MHD vedení města chybí," dodává Ondřej Rut, místopředseda pražských zelených.

Dále čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Zeleni.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Staněk (ODS): Současný stav neprospívá nikomu

17:51 Staněk (ODS): Současný stav neprospívá nikomu

ODS nabízí opozici tři možné varianty změn ve vedení Hradce Králové.