Vaňhová (ČSSD): Tři čtvrtě roku čeká Ústecký balíček na projednání ve sněmovně

24.07.2012 12:20 | Zprávy

Odpověď na dotaz čtenáře: Na Šluknovsku nedávno protestovali starostové proti nespokojenosti s vládou, jež neřeší problém tohoto regionu, i když to slibovala. Jak situaci vnímáte Vy? Souhlasíte se starosty? A co by měla vláda v této oblasti prioritně udělat, aby se neopakovala situace z loňska?

Vaňhová (ČSSD): Tři čtvrtě roku čeká Ústecký balíček na projednání ve sněmovně
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Jana Vaňhová (ČSSD)

Situace na Šluknovsku, ale zdaleka nejenom tam, je skutečně velmi napjatá a slibované řešení ze strany pravicové vlády nepřichází. Tři čtvrtě roku čeká Ústecký balíček na projednání v poslanecké sněmovně. Tři čtvrtě roku vyzývám premiéra, aby své sliby vyslovené před občany začal naplňovat. Požadavky Ústeckého kraje po české vládě se v podstatě překrývají s požadavky starostů.

Podle našeho názoru je nezbytné co nejdříve spustit centrální registr přestupků a zároveň překvalifikovat opakované páchání vybraných přestupků na trestný čin, jak navrhujeme v Ústeckém balíčku. Dalším klíčovým bodem je uzákonění sociálního bydlení a zamezení zneužívání podpory na bydlení. Rozhodující však bude, jak se podaří vytvářet nové pracovní příležitostí a uvést do praxe konkrétní kroky v rámci aktivní politiky zaměstnanosti. Zde je zřejmě největší dluh vlády, neboť pro Ústecký kraje letos vláda vyčlenila pouze třetinu prostředků, které byly k dispozici v minulém roce. V neposlední řadě se musí zastavit vládní škrty vztahujíc se k oblasti bezpečnosti, primárně pak ve vztahu k Policii ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…