Vicepremiérka Peake: Nechci v žádném případě zlehčovat případ CASA

19.07.2012 6:40 | Zprávy
autor: PSP ČR

Vážené dámy, vážení pánové, telefonní spor, který se v Poslanecké sněmovně rozhodla probírat sociální demokracie, nerozsoudíme. Myslím, že je jediné východisko: Nechme řešení případu CASA na policii, státním zastupitelství a soudech.

Vicepremiérka Peake: Nechci v žádném případě zlehčovat případ CASA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolina Peake

Děkuji vám za slovo, pane místopředsedo. Kolegyně, kolegové, byla jsem oslovena svým předřečníkem, ale zazněla zde celá řada projevů ze strany opozice a považuji za vhodné v tuto chvíli, aby reagoval některý z členů vlády, abychom tak vytvořili jakýsi mezičas.

Pan poslanec Paroubek zde mluvil o tom, že se diví tomu a je mu líto, že ve vládních lavicích nesedí více členů vlády, když hlasování o nedůvěře vládě je věcí zcela ojedinělou, kterou by si měla vláda zde vysedět a vyslechnout.

Bohužel to tak zcela ojedinělé není. Dneska, jak už připomněl i pan poslanec Hašek, budeme hlasovat o vyslovení nedůvěry už počtvrté, a není to tak ojedinělé a je to poněkud devalvované i proto, že opozice vyvolává hlasování o nedůvěře vládě poněkud ze sportu. My všichni víme, že 101 hlasů pro vyslovení nedůvěry nemá a nemá ani žádný plán B, který nabízí jako alternativu.

Ano, za dva roky už počtvrté vyvolala opozice hlasování o nedůvěře vládě. Dnes se ale chci pozastavit o důvodech pro vyvolání z ústavního hlediska tohoto velmi závažného kroku. A ty skutečné důvody připomněl před chvilkou znovu pan poslanec Hašek, protože v těch předchozích projevech se tak trochu, s prominutím, semlelo páté přes deváté. Tím skutečným důvodem byla otázka nákupu letadel CASA a telefonování Miroslava Kalouska.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Třetina: I ta nejmenší vesnička si zaslouží pozornost

6:02 Senátor Třetina: I ta nejmenší vesnička si zaslouží pozornost

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke svému senátorskému mandátu.