Vyjádření Zuzany Roithové k článku “Zaplatíme seniorům i dražší vakcínu proti pneumokokům, ohlásila VZP. Ale zkoumá, zda se vyplatí”

27.01.2016 17:13 | Zprávy

V úterním článku publikovaném na Aktuálně.cz je mylně interperetováno mé vyjádření, které jsem poskytla autorce článku na telefonický dotaz.

Vyjádření Zuzany Roithové k článku “Zaplatíme seniorům i dražší vakcínu proti pneumokokům, ohlásila VZP. Ale zkoumá, zda se vyplatí”
Foto: roithova.cz
Popisek: Europoslankyně za KDU-ČSL Zuzana Roithová

Na žádost autorky článku jsem sdělila, že Správní rada VZP nerozhodla o žádné změně úhrady vakcinace proti pneumokokům. A naopak jsem se podivila nad touto informací, kterou autorce údajně poskytla jiná členka Spravní rady. Sdělila jsem, že šlo jen o krátkou diskusi v bodě různé k tématu vakcinace, a to bez podkladů a bez jakéhokoli rohodnutí.

Dále jsem po pravdě sdělila, že jsem jako předsedkyně pracovní skupiny pro prevenci navrhla, že tuto debatu na základě analytického podkladu povedeme na některém z jednání naší pracovní skupiny, která pak může o závěrech informovat Správní radu.  Sdělila jsem autorce článku svůj také osobní názor, že mne již v loňském roce zarazilo veřejné vyjádření předsedy vakcinologické společnosti, neboť nekorepspondovalo s tehdejším oficiálním doporučením odborníků k vakcíně Pneumo 23 v době, kdy se o zavedení vakcinace rozhodovalo. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: VZP

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?

Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartoš (Piráti): Zametají to hezky, spin je dokonalý

11:17 Bartoš (Piráti): Zametají to hezky, spin je dokonalý

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vyšetřování bitcoinové kauzy ministryní Decroix z O…