Pardubická nemocnice statečně odprodala své pohledávky regulačních poplatků, vědomě či spíše neúmyslně nezaplacených v desetikorunách a stokorunách, jakési vymahatelské firmě. Ta dokázala vyrobit například z třicetikorunového dluhu staré paní, podepisující mezi informovanými souhlasy ve strachu a zmatku i jakousi poplatkovou směnku, kterou zapomněla před léty uhradit, na tomto základě nový dluh, nyní již sedmitisícový!
V jiném případě postiženého vozíčkáře, žijícího ze sociální podpory, dokázala firma z nezaplacených pár stovek poplatků, které ho měly v potřebě zdravotní péče regulovat, vyrobit v nákladech na vymáhací právní akt dluh dokonce pětatřicetitisícový! Další čtyři stovky klientů pardubické nemocnice obdržely podobné verdikty, které v souladu s právem generují z desetikorun tisícikoruny a ze stokorun desetitisíce. Byl by to možná obdivuhodný ekonomicko-právní zázrak množení peněz, kdyby se z něj nezvedal žaludek.
Regulační poplatky nic nevyřešily a nepochybně u nás dlouhodobě poškozují racionalitu i důstojnost medicíny. Léta samy o sobě lžou, protože nic neregulují. Jsou jen zbytnou přítěží zdravotnických provozů a velmi přízemním nápadem, který měl něco navíc s pochybným zdůvodněním vytahovat z kapes nemocných. Potrápil už dostatečně platící i placené, teď bude živit nový byznys vymahatelů regulačních poplatků. Jako by nebyla jiná a inteligentnější řešení, jak prostředky do zdravotnictví získat či jak omezit jeho zbytnou nebo zbytečnou zátěž. Zregulovali a ztrestali jsme tedy nešťastnou důchodkyni i postiženého vozíčkáře. Nezregulovali jsme dosud hloupost státu a hyenistickou nenažranost těch, kteří na této státní hlouposti úspěšně parazitují. Budou se nepochybně bránit, že tak činí v souladu s právem, milý právní státe!
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Co uděláte z Prokopem?
To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...
Další články z rubriky
22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…
- 21:02 Krutáková (STAN): Chceme od ministra jasné vysvětlení
- 20:05 Koudelka (Trikolora): Istanbulská úmluva o násilí na ženách a naše právo
- 19:02 Mašek (ANO): Střih. Konec. Nebezpečí zažehnáno
- 18:01 Havel (TOP 09): Babišova typická kulturní válka
- 17:03 Fiala (ODS): Starmer. Racionální a slušný politik


