Zelení: Vítáme, že Ústavní soud zrušil státní otroctví

01.12.2012 21:40 | Zprávy
autor: Zeleni.cz

Strana zelených vítá rozhodnutí Ústavního soudu, který zrušil povinnost takzvané veřejné služby.

Zelení: Vítáme, že Ústavní soud zrušil státní otroctví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany zelených Ondřej Liška

Zelení na protiústavnost tohoto státního otroctví upozorňovali dlouhodobě. SZ se ztotožňuje s nálezem Ústavního soudu, že povinná veřejná služba je v rozporu s řadou ustanovení Listiny základních práv a svobod: například v rozporu se zákazem nucené práce či s právem na přiměřené hmotné zajištění občanů, kteří bez své viny nemohou získávat prostředky pro své životní potřeby prací.

Na neústavnost povinné veřejné služby opakovaně upozornila bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu a stávající senátorka zvolená za SZ Eliška Wagnerová, která už dříve mimo jiné uvedla, že takto konstruoavaná veřejná služba je nestydatost. "Zákon nestanoví pravidla pro výběr osob, které jsou skutečně k veřejné službě povolány, a je tak ponechán libovůli toho, kdo do práce povolává. To je v rozporu s principy právního státu," uvedla.

V praxi se s povinnou veřejnou službou setkala místostarostka Prahy 12 Eva Tylová, která je členkou nově zvoleného Předsednictva SZ. "Když lidé na veřejnou službu nastoupili, žádné peníze tím nezískali, naopak jim vznikly náklady s cestováním do práce, s jídlem či s opotřebovanými oděvy," uvedla. Praha 12 se proto na její návrh rozhodla hradit jim alespoň svačiny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…