Vědecký tisk píše o úspěšnosti vakcíny Sputnik V, která je v poslední fázi testování. Kancléřka Angela Merkelová uvedla, že se nebrání použití Sputniku V, do médií se dostávají informace o případné „společné produkci ruských vakcín…“ Zaznamenal jste to?
Samozřejmě jsem to zaznamenal. Pokud jde o vakcínu Sputnik V, tak víme, že kupříkladu Maďarsko už ji nakoupilo, a jsou tu i další země, které o ni mají zájem. Je to pochopitelné – její cena, ale i ta prozatím deklarovaná úspěšnost, vypadají nanejvýš příznivě a slibně. Ostatně o tom jednala i německá kancléřka Angela Merkelová s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.
A zdá se, že Merkelová si s Putinem rozumí i v jiných oblastech. Přestože se aktuálně nabízí torpédování Nord Streamu 2, kancléřka signalizuje dodržení smlouvy. Jinak vidí situaci USA – jak stručně uvedl Bidenův ministr zahraničí Antony Blinken: „Nord Stream 2 je špatný nápad.“ Americký postoj provázejí i ekonomické sankce. Jak to vnímáte vy?
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.


