Erik Best: Sobotka a jeho „Jana Nagyová“. Co může zničit českého premiéra

14.03.2017 4:41 | Zprávy
autor: Radim Panenka

POLITOLOGOVÉ Jak hodnotit výsledky sjezdu ČSSD? Stalo se vůbec něco jinak, než jak všichni pozorovatelé předpokládali? Politický analytik a novinář Erik Best nachází řadu zajímavostí a nadnáší možný vývoj kariéry Bohuslava Sobotky po podzimních volbách. A má premiér svoji „Nagyovou“ na špinavou práci? Best reagoval i na otázku, zda můžeme její ulohu v některých ohledech srovnávat s právníkem a Sobotkovým přítelem Radkem Pokorným.

Erik Best: Sobotka a jeho „Jana Nagyová“. Co může zničit českého premiéra
Foto: Petr Merta
Popisek: Erik Best, americký novinář

Komentátoři, analytici i mnozí politici komentovali víkendový volební sjezd sociálních demokratů v Brně jednoduše – všechno běželo tak, jak bylo v plánu. Eriku Bestovi jsme přesto položili otázku, jestli ho sjezd něčím překvapil.

„Překvapení není správné slov. Vzhledem k tomu, jaký existoval tlak, aby Zaorálek kandidoval na předsedu nebo prvního místopředsedu, bylo potvrzením toho, co říkal on sám. Odmítl to a nemohli jsme na sto procent vědět, zda Chovanec uspěje. Pokud by k tomu nedošlo, nastoupil by Zaorálek. Celkový výsledek překvapením není. To ale neznamená, že bývalo mohlo přijít,“ konstatuje pro ParlamentníListy.cz Best, letitý pozorovatel českého politického zákulisí.

Sobotka nezískal silný mandát

Bohuslav Sobotka byl opět zvolen předsedou, získal 67 procent hlasů přítomných delegátů. Je to mandát silný, jak tvrdí předseda, anebo slabý, vzhledem k informacím, že delegáti byli předem pečlivě vybíráni, aby došlo k zamezení možné vzpoury? I takové dojmy totiž během sjezdu zaznívaly.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Erik Best: Teď jde o budoucnost. Pavel chce moc a příklon k Německu

15:30 Erik Best: Teď jde o budoucnost. Pavel chce moc a příklon k Německu

Žádný malicherný spor o účast na jedné akci NATO, ale otevřený boj o moc s cílem oslabit Babišovu vl…