Jasné o co jde. Zbořil a hlasování dopisem: Hlubší zlo

31.01.2022 9:24 | Komentář

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Lidé umírali a umírají bez ohledu na ušlechtilá přání několika Pirátů.“ Politolog Zdeněk Zbořil v dnešním Rozjezdu analyzuje napětí na Ukrajině. „Kyjevské dobrodružství musí někdo finančně podpořit a v Německu je hodně lidí, kteří si to nepřejí. Konečně i u nás a na Slovensku se brzy dovíme, kdo tuhle rundu zaplatí.“ Zbořil varuje před korespondenčním hlasováním a také komentuje nedělní demonstraci na Václaváku nebo debatu o valorizaci koncesionářských poplatků.

Jasné o co jde. Zbořil a hlasování dopisem: Hlubší zlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Zbořil

Bouřlivá debata se rozjela v Partii na Primě. Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová zdůraznila, že válku nikdo nechce a vyzvala k přijetí Ukrajiny a Gruzie do NATO. 

„Vzhledem k omezené roli strany Pirátů v české politice, a dokonce trochu i s ohledem na jméno této strany, k její malé oblibě u občanů ČR a omezené důvěryhodnosti dokonce u jejích vládních koaličních partnerů, bychom měli slova europoslankyně Gregorové brát vážně,“ komentuje politolog Zdeněk Zbořil. „Teď jenom, která slova? Ta, že válku nikdo nechce, nebo že by dvě země bývalé ‚socialistické a svazové republiky‘ měly být přijaty do Severoatlantické aliance, kterou většina jejích obdivovatelů dávno považuje za území, stát nad státy, ‚Zemi a stát‘, které Spojené státy vyzbrojují svými sice jen zbraněmi s prošlou garanční lhůtou, ale přece jen zařízeními použitelnými k vedení války,“ dodává a doplňuje: „Slavnou poválečnou sochu Překovejme meče v pluhy věnovanou OSN paní europoslankyně asi nezná, to se dnes v Bruselu nenosí, ale mohla by vědět, že bez ohledu na tuto velkou myšlenku se po světě válčilo a válčí od té poslední nepřetržitě sedmdesát pět let a lidé umírali a umírají bez ohledu na ušlechtilá přání několika Pirátů, kteří předstírají, že nejsou nikým, ale chtějí být vším.“

Jinde si pamatují miliony mrtvých z druhé světové

„Ukažme Vladimiru Putinovi, že se nic strašného nestane,“ uvedla také Gregorová. A co by nastalo, pokud by se její scénář, tedy Ukrajina a Gruzie by se teď staly členy NATO, naplnil? „Nejsem si jistý, zda V. V. Putin a nukleárními zbraněmi vyzbrojené Rusko nebo dokonce Čína uvěří, že by se nic strašného nestalo, jak tvrdí paní europoslankyně, protože o těch 28 mil. obětí druhé světové války sice ona mnoho neví, ale jinde si pamatují, kdo jenom z Evropy byl za ně odpovědný,“ dodává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Předškolní péče

Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán

13:21 „Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán

Fialova vláda se postavila jednoznačně proti Íránu a schvaluje americké a izraelské útoky, což se jí…