Melou a melou, bulíky věší. Jiná a silná pravda o křiku na Donalda Trumpa, že mu volby vyhráli Rusové

29.03.2017 6:23 | Zprávy

Jiný pohled na současné popotahování Donalda J. Trumpa ve věci údajného ovlivnění voleb v USA nabízí někdejší agent BIS, exčlen The Plastic People of the Universe a současný spolupracovník Lidových novin a bezpečnostní analytik Jan Schneider. ,,Spojené státy prostě monitorovaly všechny politické a obchodní a finanční špičky ve všech zemích, na něž dosáhly. Dlužno dodat, že zařízení Spojených států obsáhnou celý svět. Pointou potom je poznání, že celý ten velký strašák terorismu byl využit k povolnosti všech odposlouchávaných. Vzhledem k rozsahu však nemůže jít o boj s terorismem, ale o hospodářskou a finanční a politickou špionáž,“ uvádí v textu psaném pro ParlamentníListy.cz.

Melou a melou, bulíky věší. Jiná a silná pravda o křiku na Donalda Trumpa, že mu volby vyhráli Rusové
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump

USA Rusko nepotřebují, stačí si samy

V současné době jsme svědky zjevně se zhoršující situace mezi velmocemi – pokud tomu ovšem vskrytu není naopak. Paradoxně by to obojí totiž mohla být – v tom nejhorším případě – současně i pravda, týkala by se však jen těch nejhorších, civilizaci nebezpečných zájmů jestřábů na obou stranách.

Situace

Po konci studené války nastalo podivně až gentlemanské období, které se však působením vojenskoprůmyslového komplexu velmi rychle vrátilo „do normálu“. Mírová situace je pro tento druh byznysu smrtelným nebezpečím, válka je pro něj živou vodou. Takto prý vypadá normální svět. 

Možná si tedy velmoci více rozumí ve vzájemném štengrování, které uvolňuje řízené množství strachu. Obyvatelstvo jím nesmí být paralyzováno, ale stmeleno. Pak je ochotno nechat omezit svá práva a svobody různým monitorováním či sledováním (a u nás dokonce i s kontrasledováním, ale to bylo jen kvůli kabelkám, nebo co).

Občas je vhodné – ví se to už od úsvitu lidské paměti – v takové situaci občas polaritu přehodit a do epicentra nenávisti místo vnějšího nepřítele na chvíli umístit nepřítele vnitřního, někoho, kdo – skryt mezi námi – je s oním vnějším spřažen. Následné perzekuce znamenitě upevňují poslušnost a bojovou morálku obyvatelstva. Kromě toho též umožňují nejhorší lidské pudy zacílit určitým směrem a poskytují tak davu uspokojení, násobené anonymitou a faktickou beztrestností.

Tendence

Nesnáze s interpretací situace leckdy zvyšují špatně pochopené vývojové linie. Nad propastí se může ve stejnou chvíli ocitnout jak ten, kdo míní bezstarostně udělat ještě jeden krok, tak i ten, kdo se z ní zrovna pracně vydrápal. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Schneider

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Neslibujete vzdušné zámky?

- Jak přesně a za jak dlouho chcete zajistit 200 tisíc nových domovů? A přijde vám to dost? - Jaké daně chcete snížit a jak docílit zlevnění? Čeho? Protože drahé je vše! - Jak hodláte zatočit z korupcí? To už jste přeci slibovali - znamená to tedy, že jste tento slib nesplnili? - Jak chcete zajist...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán

13:21 „Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán

Fialova vláda se postavila jednoznačně proti Íránu a schvaluje americké a izraelské útoky, což se jí…