Smrdí to tu krchovem. Udržení dolaru, odposlechy našich politiků Američany... Jan Schneider a jeho slovo na závěr roku

07.12.2015 11:12 | Zprávy

ROK 2015 - A CO DÁL? Evropa vymírá a ztrácí vůli k životu. Evropští politici nemohli při migrační krizi neselhat, protože jsou neustále odposloucháváni z USA. To mimo jiné uvádí v bilančním rozhovoru roku 2015 pro ParlamentníListy.cz bezpečnostní analytik, někdejší disident a pracovník BIS Jan Schneider. Všímá si též „odhalování“ ruské propagandy a ptá se, proč se někdejší disidenti neozvou při současném volání po cenzuře.

Smrdí to tu krchovem. Udržení dolaru, odposlechy našich politiků Američany... Jan Schneider a jeho slovo na závěr roku
Foto: Debatní klub
Popisek: Publicista Jan Schneider

Někteří označují rok 2015, který je téměř za námi, dokonce za nejsložitější rok od sametové revoluce. Masová nelegální migrace, občanská válka na Ukrajině, řecká krize, teroristické útoky a hrozba jejich pokračování… Byl podle vás rok 2015 něčím přelomový?

Rok 2015 pokládám pouze za součást přelomového období, přicházející nové „osové doby“. Tento název původně použil německý filosof Karl Jaspers pro dobu mezi 800 až 200 př. n. l., kdy se tehdejší společnosti ocitly v krizi. Nezávisle na sobě pak vznikly nové nábožensko-filosoficko-sociální systémy, které ovlivňují život dodnes. V Indii se rozvinul hinduismus a buddhismus, v Číně taoismus a konfucianismus, v Orientě judaismus a zoroastrismus, v Řecku filosofická reflexe. Ve všech případech jde o pravidla „cesty životem“, která jsou v určitém souladu s transcendentnem a přírodou, avšak na jejich formování má svůj podíl člověk. To je výsledkem jeho sebeuvědomění coby mravně odpovědného jednotlivce. Osovou dobou by se tedy dalo nazvat období, kdy se dospívající lidstvo stalo vědomým tvůrcem a interpretem svých dějin. A k nutnosti učinit podobný, kvalitativní krok spějeme i dnes.

Tématem číslo jedna se stala migrační krize. Do Evropy se dostávají stovky tisíc lidí, o kterých údajně nic nevíme. Když se s odstupem podíváme na průběh krize v roce 2015, co lze považovat za úspěch v jednání Evropské unie v tomto kontextu a v čem naopak evropské elity selhaly?

Evropské elity nemohly neselhat, protože všechny evropské politické špičky jsou systematicky odposlouchávány. Jsou to politici vesměs tuctoví, kteří Spojeným státům poskytují hojnost kompromitujících materiálů na sebe a na financování svých politických stran. Proto ani nemohou jednat podle svého nejlepšího vědomí, protože nemají čisté svědomí.

To vše se děje v kontextu boje o udržení světové dominance dolaru, kterému je konkurencí euro, platidlo migrační vlnou masírované EU. Evropa nemůže být úspěšná, protože analyzuje věci od prostředka, až když nastanou, a nejde k příčinám. To je pak ale každá léčba těžká!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Neslibujete vzdušné zámky?

- Jak přesně a za jak dlouho chcete zajistit 200 tisíc nových domovů? A přijde vám to dost? - Jaké daně chcete snížit a jak docílit zlevnění? Čeho? Protože drahé je vše! - Jak hodláte zatočit z korupcí? To už jste přeci slibovali - znamená to tedy, že jste tento slib nesplnili? - Jak chcete zajist...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán

13:21 „Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán

Fialova vláda se postavila jednoznačně proti Íránu a schvaluje americké a izraelské útoky, což se jí…