Zbořil: Sobotka na koberečku v USA. Hádáme se o Zemana, Zaorálek se činí a Babiš ví, že vydělá. Pane Porošenko, nechci připomínat Goebbelse, ale...

24.11.2014 9:01 | Zprávy

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Šlo o ohrožení života pěti prezidentů,“ vrací se politolog Zdeněk Zbořil k událostem 17. listopadu na Albertově a zároveň doporučuje zavést na Hradě hodiny tance pro starší a pokročilé. Politolog si všímá kritických ohlasů vůči Česku ze zahraničí a vysvětluje, proč byl premiér Bohuslav Sobotka ve Washingtonu na koberečku. Zároveň varuje před vtažením republiky do totální války: „Pokud by to pan Porošenko myslel vážně, radil bych, abychom začali dělat sbírky na tzv. Winterhilfe.“

Zbořil: Sobotka na koberečku v USA. Hádáme se o Zemana, Zaorálek se činí a Babiš ví, že vydělá. Pane Porošenko, nechci připomínat Goebbelse, ale...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Zbořil

Politolog Zdeněk Zbořil si ve svém pravidelném hodnocení uplynulého týdne všímá reakcí a dozvuků vyhrocené situace na Albertově 17. listopadu. „Evropský poslanec Štětina například prohlásil, že to byla malá obdoba kyjevského Majdanu a takových Majdanů by mělo být mnohem více. Na druhé straně jsou lidé, kteří se domnívají, že událost na Albertově při odhalování desky byla přímo skandální a že by se také mělo vyšetřit, kdo tam byl,“ uvedl Zbořil, který zároveň upozorňuje na to, že sice Česká televize hovořila o protestujících jako o studentech, ale každý mohl vidět, že přišli lidé několika generací.

„Jak zjistíme, jaké měli státní občanství? Jestli tam nebyli lidé, kteří usilují o nějaký azylový pobyt v České republice, a proto se předvádějí svým partnerům v Kyjevě, jak tady bojují za zájmy Kyjeva?“ klade si otázky politolog. Odhalení pamětní desky k 25. výročí pádu komunistického režimu v pondělí 17. listopadu odpoledne na pražském Albertově provázely protesty proti prezidentovi Miloši Zemanovi, včetně výzvy k jeho odstoupení. Na Zemana pískaly stovky odpůrců během jeho celého projevu. Z davu na pódium létaly vejce a jiné potraviny a předměty. Zeman řekl, že se jich nebojí, jako se nebál před 25 lety, když se 17. listopadu 1989 zúčastnil demonstrace na Národní třídě.

Pohled na chování Miloše Zemana ParlamentnímListům.cz sdělil i někdejší mluvčí Václava Havla Ladislav Špaček. Čtěte ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jako covidová opatření, bude to ošklivé. Erik Best k boji mezi EU a Trumpem

14:20 Jako covidová opatření, bude to ošklivé. Erik Best k boji mezi EU a Trumpem

Situace mezi USA a Evropou se může vyostřit a na obyvatelstvo mohou dopadnout srovnatelně silná omez…