Zeman to má promyšlené. Odborník varuje před časovanou bombou v koalici

10.01.2014 18:27 | Zprávy

POLITOLOGOVÉ Za vysoce nadstandardní a vysoce promyšlené považují oslovení politologové vystoupení prezidenta Miloše Zemana k jednání o vládě. Z přednesených výhrad k některým ministrům jim vychází, že nejvíce potrefen byl Milan Chovanec, jenž se donedávna vnitru, v jehož čele by měl stanout, nevěnoval. A to, že za devět měsíců vystudoval na Právnické fakultě v Plzni bakalářský obor, je ještě víc morální než kvalifikační problém.

Zeman to má promyšlené. Odborník varuje před časovanou bombou v koalici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Profesor politologie Oskar Krejčí považuje za velice dobré směrování vystoupení prezidenta Miloše Zemana k jednání o vládě, které zahrnovalo i výhrady k některým ministrům. „Cílem vystoupení byla snaha kultivovat českou politickou kulturu a bylo vysoce nadstandardní. Prezident opět ukázal, že je podstatně výš než většina politiků, kteří se pohybují na scéně Parlamentu. Přepolitizování státní správy, které prezident kritizoval, je třeba odbourat, jestli se má česká společnost dostat z ekonomické stagnace a kulturně-politické deprivace,“ říká pro ParlamentníListy.cz profesor Oskar Krejčí.

Miloš Zeman během svého projevu uvedl tři zásadní výhrady k některým z navržených kandidátů na ministerskou funkci – odbornou, kvalifikační a bezpečnostní. „Prezident si to dobře promyslel i připravil. Podle Ústavy nemá moc prostoru pro odmítnutí, ale ty výhrady, které uvedl, jsou dobře hájitelné před veřejností. Když nechce jmenovat ministrem někoho, kdo má rychlotitul z Plzně, tak to má svoji váhu,“ konstatuje pro ParlamentníListy.cz politolog Josef Mlejnek z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jiří Hroník

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Podle vás sněmovna patří teď jen vám?

Proč by každý nemohl vyjádřit svůj názor? Navíc, proč se opět řeší podle mě úplné malichernosti jako je vyvěšování vlajek?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajina a Green Deal za Fialy. Dvě průlomová svědectví

4:45 Ukrajina a Green Deal za Fialy. Dvě průlomová svědectví

Říkal jsem prázdné řeči. Evropa pomáhá prodloužit válku na Ukrajině. Tato slova v nedávném rozhovoru…