„Adresná sociální politika“. Poslankyně Šafránková už bohužel tuší, co tím Jurečka myslel

31.01.2022 20:55 | Rozhovor

„Říkali, že jsou připravení vládnout, ale skutek utek,“ zhodnotila opoziční poslankyně Lucie Šafránková z SPD nástup nové vlády. V oblasti sociálních věcí i ekonomiky vidí na straně občanů velké důvody k obavám. Například z hesla „adresná sociální politika“, které podle poslankyně může být je prostým omezováním sociální pomoci.

„Adresná sociální politika“. Poslankyně Šafránková už bohužel tuší, co tím Jurečka myslel
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Lucie Šafránková, poslankyně SPD

Vaše hnutí se postavilo proti novele pandemického zákona. Co vám vadilo více, podoba tohoto zákona (uzavírání občanů do karantény bez možnosti přezkumu esemeskou), nebo podloudný způsob, jakým se jej vláda snažila ve zrychleném řízení protlačit?

Vadí nám podoba zákona jako takového – vláda se snaží omezit další ústavní práva a svobody občanů na základě běžného zákona. Pandemický zákon je v podstatě pouze jinak pojmenovaným nouzovým stavem. To je pro SPD naprosto nepřijatelné a od počátku proti pandemickému zákonu bojujeme.

Z těch hlavních argumentů proti nynější novele zmiňme například v prvé řadě požadavek vlády, aby pandemický zákon platil neomezeně dlouho, bez ohledu na to, zda tu pandemie koronaviru bude nebo ne, anebo požadavek, aby omezující opatření vydávala, kromě ministerstva zdravotnictví i ministerstva obrany a vnitra, a to vůči zaměstnancům v jejich resortech, čímž bychom tu měli tři skupiny občanů ve třech rozdílných právních režimech omezujících opatření.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Josef Mašín k válce: Jak bychom dopadli, kdybychom požádali o pomoc rodinu Petra Pavla?

13:30 Josef Mašín k válce: Jak bychom dopadli, kdybychom požádali o pomoc rodinu Petra Pavla?

„My jsme až později zjistili, že nebyli Němci jako Němci, podobně Rusové jako Rusové. Na naší cestě …