"Je to pravda, ale nesmíte o tom veřejně mluvit!" Rebelka z ČSSD odhalila praktiky ve straně a poslala ostrou výzvu Sobotkovi

11.10.2016 20:45 | Zprávy

ROZHOVOR Ostré kritice podrobila fungování sociální demokracie poslankyně této strany Pavlína Nytrová. „Současný ideální sociální demokrat je ‚podržtaška‘, která se zeptá, co si má myslet a jak má hlasovat,“ uvedla mimo jiné Nytrová včera na svůj facebookový profil. Teď své nejniternější myšlenky pro ParlamentníListy.cz ještě více rozvedla. A o předsedovi Bohuslavu Sobotkovi po prohraných volbách říká: „Myslím si, že by měl vyvodit osobní zodpovědnost. Jakým způsobem to udělá, záleží na něm."

"Je to pravda, ale nesmíte o tom veřejně mluvit!" Rebelka z ČSSD odhalila praktiky ve straně a poslala ostrou výzvu Sobotkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavlína Nytrová.

Ve svém vyjádření na Facebooku jste uvedla, že jste čekala v krajských a senátních volbách špatný výsledek, ale že bude tak hrozný, tak to jste prý netušila. „Před několika lety jsem řekla, že ODS je na pitevně a ČSSD stojí před pitevnou. Mé tvrzení se ukazuje jako správné,“ napsala jste. Už máte nějakou reakci ze strany ČSSD na svá slova?

Pokud míníte vedení ČSSD, tak nemám reakci žádnou. Pokud máte na mysli členy sociální demokracie, tak mám jednu reakci člena sociální demokracie typu "co píšete, je pravda, ale veřejně o tom nesmíte mluvit. Dal jsem podnět krajskému předsedovi". Jinak mám velké množství pozitivních reakcí a to jak od členů sociální demokracie, tak i od bývalých členů i od kdysi voličů...

Také píšete, že sociální demokracii chybí sebereflexe a že do ČSSD přestala proudit nová svěží krev. „Proč? Protože ‚bafuňáři‘ úspěšnou a věrohodnou osobnost, která by je mohla ohrozit, nepřijmou ani do strany. Rovněž vypudí každého, kdo má jiný názor a nedrží ‚pusu a krok‘.“ Můžete toto, prosím, rozvést? Dostaly se k Vám kupříkladu nějaké připomínky od někoho, kdo nebyl do strany přijat?

Velmi zjednodušeně. V politické straně se na kandidátku nedostanete vyplněním nějakého testu, který určí, že jste nejlepší na výkon toho kterého mandátu. Dostanete se tam, protože Vás zvolí demokraticky a většinově členská základna. To je správné. Když si však zavážete členskou základnu a nebudete přijímat nové členy, tak každé volby máte bez problémů v kapse. Ten, který to drží v rukách, nemá zájem, aby přišel někdo lepší a on vypadl z kola ven. A to je špatně. Ano, vím o lidech, kteří chtěli vstoupit do strany, poslali přihlášky a nedostali ani odpověď.

ČSSD v Moravskoslezském kraji skončilo na druhém místě, přesto v příští koalici podle všeho nebude. Lze k tomu něco dodat? Copak je krajské vedení ČSSD tak neakceschopné?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Dobrý den, mám dotaz, proč je pro vás cesta na summit tak důležitá?

Vždyť ať tam vyjednáte cokoliv, bez souhlasu vlády to bude stejně k ničemu. A proč tak trváte na tom, že musíte být v čele? Já nemám nic proti tomu abyste tam jel, i s tím souhlasím, ale přijde mi, že už to také tlačíte zbytečně až moc na sílu a nevím, zda to je k něčemu a čemu dobré. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vyhazovali peníze z oken a vymlouvali se na dvě procenta. Tihle se teď ohánějí morálkou?

20:24 Vyhazovali peníze z oken a vymlouvali se na dvě procenta. Tihle se teď ohánějí morálkou?

Za vlády Petra Fialy býval rozpočet zcela pravidelně sestavován v rozporu se zákonem, připomíná člen…