„Kdo si myslí, že se bez ropy a plynu z Ruska obejdeme, tak je blázen,“ říká Fryč

29.03.2022 12:04 | Rozhovor

Podle podnikatele a člena Trikolory Antonína Fryče je třeba, abychom se sami přestali „střílet do nohy“ a ukončili přilévání oleje do válečného ohně, protože i tak budeme teď čelit největší hospodářské krizi za posledních třicet let. „Je to neschopnost naší země si rozhodovat o svých věcech sami. Vládě USA se podařilo přesvědčit EU, že nejlepší pro nás bude zastavit dodávky surovin z Ruska a nakupovat je v USA. Jedná se o normální byznys a jediný, kdo na tom vydělá, jsou USA. Začneme loděmi dovážet zkapalněný plyn do evropských přístavů, zaplatíme za to mnohonásobně více, ožebračíme naše obyvatele, ale budeme mít dobrý pocit,“ říká v rozhovoru Fryč.

„Kdo si myslí, že se bez ropy a plynu z Ruska obejdeme, tak je blázen,“ říká Fryč
Foto: Archiv AF
Popisek: Antonín Fryč stojí v čele pravicové kandidátky formace Trikolora Svobodní Soukromníci v Olomouckém kraji

Po dvou letech covidu se na podnikatele řítí další těžké období. Co bude podle vás pro podnikatelský sektor nejtěžší?

Období covidu bylo pro podnikatele pouze slabým odvarem toho, co je čeká nyní. Je a bude kritický nedostatek surovin a materiálu. ČNB zvyšuje úrokovou míru jako o závod a myslí, že tím zabrání importované inflaci. Zvyšují se ceny hypoték a cena peněz. Podnikatelé omezují vlastní investice, což následně povede k omezování výroby a zvyšování nezaměstnanosti. Toto vše ve spojení s katastrofální úrovní naší nové vlády nám nedává žádné pozitivní nálady.

Zdražování energií a pohonných hmot nevyhnutelně povede ke zvyšování cen zboží a služeb a tedy další roztočení inflační spirály. Dá se proti tomu podle vás vlastně něco dělat, nebo nám nezbývá nic jiného, než se s tím pouze smířit jako s ekonomickou zákonitostí?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …