„Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale to bude takový průser!“ Mluvili jsme s bývalým vojákem, který úřadoval v Lidlu s křížem v ruce. Prozradil nám také, co prý prováděli Albánci v Kosovu

08.09.2017 4:44

ROZHOVOR Bývalý příslušník Armády České republiky a aktivista Martin Zapletal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje důvody, které ho vedly k jeho akci v olomouckých prodejnách řetězce Lidl. Nelíbí se mu prý přepisování historie, ke kterému umazáváním křížů ze snímků pravoslavných chrámů podle něj dochází. A právě toho se v rámci marketingové propagace svých výrobků z řady řecký týden Lidl dopustil, což u spousty lidí vzbudilo nevoli. Vyretušované kříže jsou podle Zapletala jen jedním ze střípků obrovské mozaiky toho, „co se na lidi v Evropě chystá“.

„Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale to bude takový průser!“ Mluvili jsme s bývalým vojákem, který úřadoval v Lidlu s křížem v ruce. Prozradil nám také, co prý prováděli Albánci v Kosovu
Foto: facebook
Popisek: Martin Zapletal se prochází po vánočním trhu převlečen za muslima
reklama

Vaší akce v olomouckých Lidlech si postupně všimla řada médií.  Proč jste to vlastně udělal?

V poslední dekádě můžeme vidět obrovské změny, které probíhají ve společnosti. Můžeme se na to dívat, i co se týče prorůstání islámu do většinové společnosti, a to i díky migraci. Zdůraznil bych, že migrace, to není problém jen poslední roky. Itálie už volala před deseti lety, že má problém s uprchlíky a Evropa na to nereagovala. Tu akci jsem ale udělal proto, že se mi nelíbí, že někdo pro svůj byznys manipuluje s myšlením lidí. Tak to je jedna věc. A dělá to tak, že umazává symboly, které jsou z mého pohledu pro Evropu natolik tradiční, jako jsou právě kříže. Já Evropu vnímám jako křesťanskou, a to již tisíce let.  

Lidl by vám ale pravděpodobně mohl oponovat  tím, že Evropa je podle jeho vidění multikulturní…

Anketa

Babiš byl vydán. Kolik dostane dle vás hnutí ANO v podzimních volbách?

2%
5%
1%
2%
4%
9%
77%
hlasovalo: 14164 lidí

Nemůžeme tyto změny akceptovat. A já bych podotkl, že ta reklama je pouze jedním ze střípků obrovské mozaiky. Samozřejmě chápu, že spousta lidí si všechny ty věci nedokáže dát do souvislosti a netuší, co se to tady s námi chystá. Já jsem ale považoval za nutné, aby se proti tomu, co udělali, někdo veřejně postavil. Nedělal jsem to proto, abych se zviditelnil, ačkoliv mě už dříve označili za exhibicionistu. Udělal jsem to proto, a nebyl jsem sám, bylo nás více, abychom vyvolali veřejnou diskusi. V mainstreamových médiích se totiž o spoustě věcí lidé nedozvědí.

Lidl se hájil snahou být neutrální. Proto prý ty kříže vymazal. Na druhé straně kříže na střechách pravoslavných chrámů může očekávat asi každý. Koho by tedy mohly popudit? Čeho se Lidl bál? Nám na tuto otázku neodpověděl.

Lidl vám na tuto otázku samozřejmě neodpoví. Důvody jsou dva. Buď by totiž museli lhát, anebo by způsobili obrovský poprask, což si ale Lidl nemůže dovolit. Lidl působí v první řadě v západních zemích. A v západních zemích, když budu mluvit o muslimech, tak nejde o menšinu, jak ji chápeme ve smyslu, že jí je mezi jedním až třemi procenty obyvatel. Na Západě je obrovské množství muslimů. A oni do Lidlu chodí, a nejen tam. Já do Lidlu taky poměrně často na cestách zavítám a vím, že tam není problém koupit halal zboží. Kdyby chtěl Lidl odpovědět na vaši otázku pravdivě, tak by museli říct, že pokud by tam ty kříže nechali, odebralo by jim to nemalou část zákazníků z řad muslimů. A ti muslimové by byli pohoršeni. Samozřejmě nemluvím o všech. Jsou i tací, kterým by ty kříže nevadily.  

AKCE MARTINA ZAPLETALA:


Foto: archiv Martina Zapletala

Představme si na chvíli, že by se to stalo naopak. Že by Lidl například vymazal půlměsíc na islámské sakrální stavbě. Co by následovalo?

Pokud by se stalo něco takového, tak by spousta z našeho pohledu civilizovaných, integrovaných muslimů, náhle přestala být civilizovaná. To by pak ale nevypadalo jako ta moje akce, ani by to neproběhlo tak poklidně. Kdyby muslimům někdo takovýmhle způsobem zasáhl například do snímku mešity, tak by toho množství těch aktivizovaných muslimů, i kdyby to bylo jen jediné procento všech, to by byl takový fičák, že by si s tím policisté ze široka daleka nedokázali poradit. Ti by tam vlítli do toho Lidlu. Muslimové jsou schopni se zaktivizovat během hodiny. To není jako my, sedět u piva a u knedlíků. Vlítli by do Lidlu, vyházeli by to tam a ještě by byli schopni ten Lidl vymlátit a zapálit. To si lidi vůbec nedokážou představit, s čím si tady kdo zahrává. Já jsem chtěl jen slušnou formou vyjádřit, že prostě takhle ne a že se sebou nenecháme manipulovat. My prostě nemůžeme akceptovat, aby někdo přetvářel historii, protože tu většinou přetvářeli zločinci.

Jak to s tím přepisováním historie myslíte?  

Tím, že umazali ty kříže, popírají značnou část historie evropského kontinentu. Rovněž bych ale řekl, že ustupují nástupu i násilné islamizace. Islám již prorůstá i do státní správy, do školství, obchodu, ekonomiky, do lékařství. Islám prorůstá úplně všude, a to nemluvím o školství. 

Co říkáte na to, že půlměsíce v reklamě Lidlu na exotické produkty nevadily?

O tom jsem částečně mluvil i v předchozích odpovědích. Já zde vidím rozdíl v tom, že v reklamě na exotické arabské potraviny obrázek sami vytvořili. Nějaký grafik tu mešitu vyrobil a nad ní nakreslil půlměsíc. Ale nedej bože, kdyby například vzali chrám Hagia Sofia a umazali tam minaret. To by byl skandál, šílený.

Takže došlo ke smazání křížů na fotografiích. Co přijde dál?

Já jsem jako voják sloužil v Jugoslávii, v Kosovu. K tomu, co řeknu, se dají najít záznamy a není jich málo. Já jsem s těmi Albánci mluvil a vím, po čem jdou jako první. Oni tam zničili nádherný tisíciletý kostel, o který tam pravoslavní kněží po tisíciletí pečovali. Srbové se tam chodili modlit. A první, po čem ti kosovští Albánci šli, tak šli po křížích. Zkrátka přišli a sebrali kříž. A potom v podstatě už řezali hlavy. Takže já bych řekl, že nejdřív půjde o ty kříže a potom už o řezání hlav. Ani teď ale nejde jenom o křížek. Mnoho lidí si to neuvědomuje. To bude takový průser. A jestli se lidé nepostaví na odpor proti vládním elitám a byznysmenům, kteří z toho těží, tak to skončí buď náboženskou válkou, válkou mezi velmocemi, ale taky klasickou občanskou válkou. Vidíme to na rozdělení společnosti na různé menší skupinky ohledně různých témat. Ať je to například pro Zemana, proti Zemanovi, pro Rusko, proti Rusku, pro gaye, proti gayům. Jsme rozdělení a elity to tak chtějí. Vede to k obrovskému průseru.    

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jonáš Kříž

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo tu řeční o likvidaci kultury? Ti, co jinak jen uráželi a kádrovali národ. Kultura neskončí, leda váš snobismus, vzkazuje Vítězslav Jandák

18:11 Kdo tu řeční o likvidaci kultury? Ti, co jinak jen uráželi a kádrovali národ. Kultura neskončí, leda váš snobismus, vzkazuje Vítězslav Jandák

„Řeči o likvidaci kultury vedou umělci a intelektuálové, kteří se národu snaží vnutit svá díla a svů…