„Podepsala kolaborační smlouvu.“ Vyoral se u Černochové nedržel zpátky. Ani u Pavla

26.05.2023 15:52 | Rozhovor

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA – „Zločiny našich předků.“ Tuto větu nenechal komentátor Tomáš Vyoral jen tak. Táže se, zda prezident převezme vinu také za své současníky. A když jde o poučení, možná by se vláda měla poučit z toho, jak rychle někteří lidé mění kabáty, když podepsala obrannou smlouvu s USA. „V tomto případě nevyrovnaná hysterka Černochová podepsala takřka kolaborační smlouvu,“ míní. A když Petr Fiala prohlašuje, že vládní opatření fungují a kvůli nim se ceny snižují, dělá podle Vyorala buď idiota ze sebe, nebo z nás. Má také teorii ohledně toho, proč je nedostatek míst na školách.

„Podepsala kolaborační smlouvu.“ Vyoral se u Černochové nedržel zpátky. Ani u Pavla
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Prezident Petr Pavel promluvil na tryzně v Terezíně. A řekl tam: „Odpovědnost za zločiny, které páchali naši předkové, musíme přijmout a poučit se z nich.“ Jak myslíte, že to prezident nebo autor jeho projevu myslel? Je to snad snaha probouzet v Češích vinu, aby si tolik nevyskakovali a necítili se například Němcům nadřazení?

Anketa

Jste spokojeni se způsobem, jakým Petr Pavel vykonává úřad prezidenta? (Ptáme se od 23.5.2023)

3%
95%
hlasovalo: 25138 lidí
To byste se musel zeptat samotného předního kariérního převlékače uniforem. Ovšem na tom, co říkáte, podle mého něco bude. Tým Petra Koláře, který si za reproduktor zvolil aktuálního eurosoudruha Pavla, jen pokračuje v léta nastaveném indoktrinačním kurzu obecného vinění Čechů a postupného vyviňování Němců. Víte, poučení je jistě namístě, ale děti nemohou za činy svých rodičů a já osobně nehodlám přijímat jakoukoliv odpovědnost za činy kohokoliv jiného. Přijmul snad soudruh Pavel odpovědnost za zločiny socialistického režimu, který z pozice silových složek hájil a prosazoval? A když už se bavíme o přijmutí odpovědnosti za zločiny našich předků, co přijmutí odpovědnosti za zločiny svých současníků? Když to vezmu ad absurdum. Že by Pavel obdobnou frázi vznesl na americké ambasádě na výročí bombardování Srbska, Iráku, Libye, Sýrie, Afghánistánu? I když tohle vlastně nebyly zločiny, tohle bylo šíření demokracie humanitárním bombardováním. Zločiny totiž kromě nás páchají jen Rusové, Čína, Severní Korea, syrský režim Bašára al-Asada, případně kdokoliv, kdo se neskloní před západním typem „demokracie“.

Co říkáte na to, že Česká televize slova o „našich“ předcích vypustila? Náhoda? Nebo se někdo snažil prezidentovi krýt zadek?

Česká televize plní na chlup stejnou funkci prorežimní propagandistické hlásné trouby jako za minulého režimu ČST. Pokud se stalo, jak říkáte, pak jde jen o další z řady manipulací, které závislá, neobjektivní a nevyvážená bruselsko-washingtonsko-berlínská ČT vyrobila. O náhodě se netřeba bavit. Mainstreamová média v čele s ČT prakticky rezignovala na svou funkci plně informovat a reflektovat realitu. Namísto toho na objednávku či v zájmu uvědomělé výchovy a politického školení diváků vytvářejí realitu vlastní. Realitu někým vyžadovanou.

Není místo na školách, situace se řeší různě. Někde chtějí naplnit třídy k prasknutí, jinde zase nezbývá nic jiného než jít na učňák. Kdo myslíte, že za tuto situaci nese vinu? Kolik se narodilo dětí v jakém roce, víme už hodně dlouho. Může za to snad fakt, že se tu ministři školství střídají jak na běžícím pásu, každý chce spáchat revoluci ve školství, ale „běžný“ provoz neřeší?

Za prvé jde o důsledek diletantismu našich ministrů školství. Nutno dodat, že tento diletantismus je bohužel vlastní možná většině ministrů a politických elit napříč jednotlivými vládami a politickými stranami. Za druhé, jakkoliv to samozřejmě strana a vláda budou vyvracet, nemá onen přetlak třeba i něco do činění s ukrajinskými dětmi, kterých tady podle všeho musejí být napříč věkovými kategoriemi statisíce? Jen uvažuju, jak mi hlava narostla. Nemám data ani potřebný informační „background“.

Zástupce velitele ukrajinské vojenské rozvědky v rozhovoru pro Welt uvedl, že se ukrajinská rozvědka snaží zabít Putina. Není to něco, z čeho by měl být člověk poněkud nervózní? Na jednu stranu, pravděpodobnost úspěchu je celkem malá, na druhou, co by udělali Rusové, kdyby jim Ukrajinci „oddělali“ prezidenta?

Samozřejmě že jde o znepokojivou informaci. Kdo ví, kdo by se moci chopil po Putinovi. A že by situace mohla být v tom případě daleko rizikovější, je dost pravděpodobné.

Jana Černochová podepsala obrannou dohodu s USA. Ani jeden z nás není vystudovaný historik, ale za dobu samostatného Česka a Československa nám byly obranné dohody nebo vojenské smlouvy k něčemu?

Podíváme-li se na naši relativně krátkou historii, pak evidentně nebyly. Pokud velmoci, s nimiž jsme tyto dohody uzavřely, změnily preference a naše obrana nebyla v jejich zájmu, pak si z nich udělaly trhací kalendář. Když už jsme o tom poučování z historie, jak o něm mluví soudruh Pavel, pak by se naše kvazi elity taky mohly poučit ze svého rektálního alpinismu, kdy ze zadku východního bez skrupulí a mrknutí oka přelezly do zadku západního. Zcela v rozporu se zájmy ČR a většinovým zájmem českých občanů. V tomto případě nevyrovnaná hysterka Černochová podepsala takřka kolaborační smlouvu o pobytu nové okupační armády na našem území. A ještě se tím chlubí.

Petr Fiala se sešel s guvernérem Michlem ohledně řešení inflace a prohlásil: „Některá naše opatření již fungují – snižují se ceny potravin a energií, což je dobrý trend.“ Jak se může Fiala něčím takovým chlubit?

Onen politický eunuch je buď idiot, nebo dělá idioty z nás. Případně od každého něco. Je logické, že hlavní představitel strany a vlády a jediné možné pravdy nebude své kroky hanit. Ba naopak. Že jde o ničím nepodložené spekulace, lži a dezinformace podobně jako v případě předvolebních slibů, je pro osoby tohoto typu podružné. Mainstreamoví alfa novináři, prezident, Senát i Ústavní soud má na své straně. Tudíž netřeba se obávat oponentury a vyvracení svých lživých tvrzení.

Německý profesor ekonomie, filozof, sociolog a politolog Helge Peukert sepsal pro aktivisty z Poslední generace seznam kroků, které by zachránily planetu před zničením. Tento seznam kroků znamená ne návrat do středověku, ale ještě před něj. „To už opravdu hraničí,“ říká se v Cimrmanech. Není to už hnutí propagující genocidu nebo něco takového?

Přídělový systém na pohonné hmoty, na potraviny, na energie, zbourání řady silnic, podmíněný základní příjem, zákaz rozdělování ohňů nebo grilování, zákaz konzumace masa… Toť výběr některých myšlenek dalšího rádoby profesora. Čím dál více ekonomů, filozofů, sociologů, politologů či tohohle všeho v jednom, zdá se, podléhá vlastním schízám, démonům a bohorovnosti nebo mamonu a výhodám, které jim plynou ze správné prorežimní politické uvědomělosti. Neb důležité je si uvědomit, že drtivá většina těchto na oko bohulibých aktivit a proklamací nemá nic společného s ekologií a ochranou planety, nýbrž s politikou a „ekologismem“ coby nástrojem moci a ovládání. A ona aktivistická hnutí jsou pak lakmusovým papírkem, „revolučním“ předvojem. Zrovna ona skupina Letzte generation podle článku na iDnes chce dosáhnout intenzivnější ochrany klimatu „pomocí dopravních blokád, útoků na budovy nebo umělecká díla“. Tohle přecei nemá daleko od terorismu, ne? Ministerstvo vnitra ČR na svém webu uvádí, že „terorismus je plánované, promyšlené a politicky motivované násilí, zaměřené proti nezúčastněným osobám, sloužící k dosažení vytčených cílů“. Jak to, že pak třeba naše bezpečnostní složky mají zřejmě seshora zákaz zasahovat proti podobným takřka teroristickým skupinám v našem perimetru? Mají snad na nich jistý nepřímý zájem? Nevím, jen se dohaduju. Ač chápu, že ani to už se v naší demokratuře příliš nemůže.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Karel Šebesta

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

???, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuselapra , 26.05.2023 17:17:34
Proč si, naše Ukrajinská vláda, nevezme příklad z bohatého Švýcarska?!? To "neblbne" ani z desetiny tak jako fialový političtí negramoti a ignoranti. Švýcarsko se, v první řadě stará o zájmy své země a svých občanů. Proto jsou tam kde jsou a my jim můžeme jenom závidět. Povinně by na každém rohu, měla vidět mapa světa aby byl vidět rozměr Ruska a naší bezvýznamné pidizemičky, která má méně obyvatel, než Moskva a vyhlašuje Rusku válku=sebevražda

| 21 | 0

Další články z rubriky

Já bych se styděl, pracovat dnes v ČT. Babiš jim ustoupil a prohrálo mu to volby, připomíná Černocký

6:30 Já bych se styděl, pracovat dnes v ČT. Babiš jim ustoupil a prohrálo mu to volby, připomíná Černocký

„Koncesionářské poplatky? Zrušit, všechny! ČT je obrovský moloch a k jejímu provozu by stačila polov…