„Tento přístup nás šokoval.“ Záložna, co posloužila Fialovi, promluvila. Ukrajina, ODS, vše

29.01.2024 14:54 | Rozhovor

Okamžikem, kdy se do hledáčku médií dostalo údajné opomenutí premiéra a předsedy ODS Petra Fialy uvést v majetkovém přiznání podíl v Podnikatelské družstevní záložně, upřela se na tento peněžní ústav mimořádná pozornost. Předseda představenstva této záložny Robert Zelenka poprvé veřejně o celé kauze promlouvá. V rozhovoru pro PL hovoří o manipulacích, účelovém vyvolání kauzy i o údajně ztracených 14 milionech eur pro Ukrajinu. Některé otázky však nadále zůstávají nezodpovězeny. Šéf PDZ to zdůvodňuje zákonnými limity.

„Tento přístup nás šokoval.“ Záložna, co posloužila Fialovi, promluvila. Ukrajina, ODS, vše
Foto: CNN Prima NEWS
Popisek: Premiér Petr Fiala v pořadu Partie

Máte důvody se domnívat, že byly informace o podílu premiéra Fialy do médií vypuštěny někým účelově? Pokud ano, jaké informace nebo i domněnky vás k tomu vedou?

Ano, máme. 

Před několika dny nás oslovil Janek Kroupa se sérií dotazů na konkrétní jména členů ODS, jejich podíly v PDZ, transakce, jejich objemy apod. s tvrzením o „svědectví bývalých nebo současných členů“ o praní peněz. 

Tento přístup nás naprosto šokoval především pro jeho absolutní neetičnost a zřejmý účelový konstrukt, jehož jediným cílem je diskreditace nejvyšších politických představitelů a PDZ. 

Stranou nechám absurditu takového obvinění a fakt, že PDZ je povinna dodržovat veškerá opatření v oblasti boje proti praní špinavých peněz a financování terorismu, jako veškeré jiné záložny a banky a pominu-li skutečnost, že jsme, opět stejně jako banky, vázáni povinností mlčenlivosti o svých klientech a jejich obchodech, a pan Kroupa by si toho měl být vědom, i přesto byly dotazy zjevně položeny natolik manipulativně a účelově, že na ně PDZ nemohla jakkoli relevantně reagovat. 

Z článku, který pak následně vyšel na Seznam Zprávách již je zcela zřejmé, kdo za celou mediální akcí z podstatné části stojí, a dnes již víme, že i některé dřívější útoky směrem na PDZ nebo některé její členy, u nichž jsme měli obrazně řečeno otazníky, kým mohou takové útoky být vedeny, jsou cílenou aktivitou našeho bývalého člena pana RNDr. Pavla Wursta, který nejenže bezostyšně, a dovolím si tvrdit zcela protiprávně, zneužívá informace a dokumenty, k nimž se v průběhu svého členství v záložně dostal, dále zjevně vytváří vlastní konstrukce, a ventiluje, překrucuje a dezinterpretuje informace, které legální cestou získat nemohl, ve snaze jednak PDZ a její členy poškodit, jednak dosáhnout svých záměrů, které jsme nově investigací zjistili, ale které v tuto chvíli nemohu ze strategických důvodů ještě zveřejnit. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Radim Panenka

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Kde na své plány chcete brát finance?

Vy pořád jen říkáte, jak byste navyšovaly tu a tam rozpočty, platy, sociální dávky atd. To je sice hezké, ale proč už neříkáte, kde na to brát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Kdopak se asi skrývá za, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAjkaBajka , 29.01.2024 15:48:56
Chorvatskou společností? Kampak se ulily ty miliony? Co je to za povídačky? Takovým kydům může věřit maximálně někdo, komu je momentálně asi pět let. Takových bludů a lži už jsme slyšeli všichni od Sametu hafo.

|  19 |  0

Další články z rubriky

Naaranžované? U Trumpa? Historik Fidler krotí teorie. A připomíná minulost

14:01 Naaranžované? U Trumpa? Historik Fidler krotí teorie. A připomíná minulost

„Záměrně minout hlavu a trefit horní část ušního lalůčku u tak impulzivní osoby, jako je Donald J. T…