„Vládní strany chtějí privatizovat v krajích.“ Konečná po eurovolbách opět šikuje voliče

14.06.2024 18:55 | Rozhovor

„V rámci celé EU oslabila fanatická linka, která byla schopna obětovat všechno – naši životní úroveň, náš průmysl, naše peněženky – pro své tažení za ‚zelenou‘ politikou,“ říká k výsledkům voleb do Evropského parlamentu europoslankyně a lídryně STAČILO! Kateřina Konečná. V souvislosti s krajskými volbami zmínila „choutky pravicových vládních stran na privatizaci“. Danuši Nerudové poslala vzkaz o „Krásné, rádoby cool krabičce…“

„Vládní strany chtějí privatizovat v krajích.“ Konečná po eurovolbách opět šikuje voliče
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná

Čtvrté místo ve volbách do Evropského parlamentu? Čekala jste to? Jaké byly pocity, když jste zjistili, že STAČILO! získalo hned dva mandáty?
 
Byla to samozřejmě obrovská radost, ale také velký závazek k téměř 284 tisícům občanů, kteří nám dali svou důvěru. Za sebe i Ondřeje Dostála mohu slíbit, že budeme makat na tom, abychom co nejvíce z našeho volebního programu splnili a aby konečně i Evropským parlamentem zazněl hlas míru a hlas zájmů obyčejných lidí.
 
Předběhli jste nejen Piráty, ale také STAN. Právě s Danuší Nerudovou jste si v poslední době poměrně ostře vyměňovaly „názory“. Co byste jí dnes vzkázala?
 
Že krásná a rádoby cool krabička, když nemá obsah, tak poslouží jednou a pak skončí v modrém kontejneru.

Vzhledem k tomu úspěchu je už jisté, že STAČILO! půjde do krajských i parlamentních voleb?

Ano, v mnohých krajích byla koalice STAČILO! předjednána ještě před zveřejněním výsledků evropských voleb. Ve většině krajů totiž vládnou strany Fialovy pětikoalice a je třeba jim říct STAČILO! i zde.
 


Krajské volby máme opravdu za pár měsíců. Je členská základna STAČILO! v krajích dostatečně obsáhlá, aby bez problému složila kandidátky?

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Ve frakci Patrioti pro Evropu překreslíme mapu Evropy

Co přesně tím myslíte? Jak překreslit? A věříte tomu, že je EU reformovatelná, a že to dokážete? Vaše frakce je údajně třetí nejsilnější, to znamená, že nemáte většinu. Navíc mi přijde, že s těmi největšími nesmysli přichází EK a nevím, zda jim tak můžete zabránit? Fandím vám, jen si nemyslím, že je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Paní Konečná , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVal , 14.06.2024 19:31:11
je velmi tvrdě pracující žena a přeji jí hodně sil a zdraví. Spousta lidí a politiků jí nadává a uráží. Předhazují jí KSČ a dobu minulou. Co ona udělala špatného? Nikdy jsem v žádné straně nebyla , ale jsem dost stará na to , abych mohla něco o tom vědět . Můj táta také si zkusil něco špatného od minulého režimu . Ale poznala jsem i slušné komunisty . Dokonce i zakládajícího člena KSČ . Je to na dlouhé psaní. Nesoudím lidí podle toho ve které straně jsou , ale dle chování a chatakteru . Přiznejte , že i ODS byla stvořena s jinou myšlenkou a co se z ní stalo ??? ZRŮDA . A jsme u problému . Kdo toto z ODS udělal ? Lidé, členové této strany . Tak jaký je rozdíl mezi odesáky a komunisty . Na to si dejte odpověď sami . .

|  29 |  0

Další články z rubriky

Konec se blíží. Profesor Jiří Svoboda PL o lhaní a dnešku

12:00 Konec se blíží. Profesor Jiří Svoboda PL o lhaní a dnešku

„Sále častěji mne napadá, že se blíží konec. Definitivní a neodvratný.“ Tato slova cituje režisér, p…