Americké Rádio Jerevan a sprostá infantilní pomlouvačná kampaň. Bezpečnostní expert se vysmál zprávě, že Trump je vydírán Putinem kvůli prostitutkám

11.01.2017 16:09

ROZHOVOR „Je to těžká dehonestace současného vedení amerických tajných služeb. Už to, že se takto veřejně vložily do politického boje, navíc proti vlastnímu prezidentovi, je neomluvitelné a svědčí to o tom, že vytvářejí stát ve státě. Je patrné, že nepracují tak profesionálně, jak se je snaží prodávat Hollywood, a svět si toho samozřejmě stále více všímá,“ říká o poslední „aféře“ Donalda Trumpa, kdy na něj mají mít Rusové kompromitující údaje, bývalý policejní prezident a expert na bezpečnost Stanislav Novotný.

Americké Rádio Jerevan a sprostá infantilní pomlouvačná kampaň. Bezpečnostní expert se vysmál zprávě, že Trump je vydírán Putinem kvůli prostitutkám
Foto: Archiv SN
Popisek: Bývalý policejní prezident, podnikatel a publicista Stanislav Novotný
reklama

Anketa

Odvedl velvyslanec USA v Česku Andrew Schapiro dobrou práci pro česko-americké vztahy?

4%
96%
hlasovalo: 12072 lidí

Co říkáte poslední „aféře“ okolo Donalda Trumpa? Americké servery uveřejnily zprávu, která má prokázat koordinaci volební kampaně Donalda Trumpa s ruskými tajnými službami a Moskvou organizovanými hackerskými útoky. Pětatřicetistránkový kompilát měl vzniknout z iniciativy republikánských odpůrců Donalda Trumpa, klíčové materiály měl předat tajným službám senátor John McCain. Později se k nim měli ochotně přidat i lidé stojící za Hillary Clintonovou... 

Tak si shrneme to, co víme z veřejně dostupných zdrojů. John McCain si najme britského zpravodajského vysloužilce a dnes již pouze soukromé očko, aby našel něco na Donalda Trumpa. Detektiv vyslídí, že ruské tajné služby mají na Trumpa kompromateriály. Jak to zjistil, nevíme. Zřejmě zašel za ruskými kolegy z branže a oni mu vše – s pravou ruskou otevřeností – řekli. McCain očku věří a je to. Navíc materiál doprovází i další trumfové eso. Estonská(!) rozvědka zjistila, že se v Praze konala loni v létě schůzka Trumpova právníka s vyslancem Ruska. Právník Cohen prohlásil, že nikdy v Praze nebyl. To je poměrně snadno ověřitelné – ponorkou by nepřijel. Ale je tu Rádio Jerevan, pardon CNN, a tam to musejí vědět. 

Ve zprávě se též uvádí, že Rusko má množství kompromitujících materiálů i na Donalda Trumpa a čeká na vhodnou příležitost, kdy je použije. Rusové mají prý na Trumpa kompro spočívající v hambatých sexuálních videích. Newsweek má prý informace od „pracovníka tajných služeb“, že měla být pořízena v minulosti při Trumpově návštěvě Moskvy. Jiná média upřesnila, že měla být pořízena v roce 2013 v moskevském hotelu Ritz. Marnivý Trump se měl ubytovat ve stejném apartmá, kde předtím bydleli manželé Obamovi, a díky tomu měly jeho činnost zachytit monitorovací systémy ruské rozvědky, nainstalované kvůli prezidentskému páru. Konkrétně mělo jít o divoký Trumpův večírek s objednanými prostitutkami. Vrcholně kompromitujícím materiálem prý měly být snímky Trumpa, jak se od společnic nechává počurat... Je reálné, že by si prezident Obama nenechal prověřit své apartmá, zda tam nejsou odposlouchávací a nahrávací systémy? A je reálné, že by si to nenechal prověřit Trump? 

Pokud bylo apartmá tak mizerně zabezpečeno už při návštěvě Obamy, měly by okamžitě padat hlavy. A jestliže nepadají, znamená to, že vše je jinak. Trump možná jako soukromá osoba bezpečnost podceňoval, ale bez předložení důkazů jde o prachsprostou pomlouvačnou kampaň. Zveřejnění důkazů by navíc znemožnilo Trumpovo vydírání a diskuse by se přenesla do úplně jiné roviny.

Veškeré informace o ruském ovlivňování amerických voleb a Trumpových údajných kontaktech na Kreml se odkazují na informace amerických tajných služeb, konkrétně na senátní slyšení šéfa amerických rozvědek Jamese Clappera a šéfa FBI Jamese Comeyho. Ti komentovali zprávu amerických rozvědek z minulého týdne, ze které média čerpala hlavní část informací. Co to vypovídá o amerických tajných službách, že takovéto informace, které samotná média, která to zveřejnila, považují za nevěrohodné, americké tajné služby za věrohodné považují a pracují s nimi?

Je to těžká dehonestace současného vedení amerických tajných služeb. Už to, že se takto veřejně vložily do politického boje, navíc proti vlastnímu prezidentovi, je neomluvitelné a svědčí to o tom, že vytvářejí stát ve státě. Je patrné, že nepracují tak profesionálně, jak se je snaží prodávat Hollywood, a svět si toho samozřejmě stále více všímá. Amerika potřebuje změnu, a to lidi, kteří seděli v tak vysokých a odpovědných místech, znepokojuje natolik, že dělají infantilní chyby. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Zkroťme korporace, nebo zkrotí nás. Uchopit moc jako Orbán, žádná dohoda

19:21 Petr Hampl: Zkroťme korporace, nebo zkrotí nás. Uchopit moc jako Orbán, žádná dohoda

ROZHOVOR Politická pravice stále ulpívá v úvahách z minulého století, u kterých se navíc ukázalo, že…