Ať si pan kníže vezme ty migranty jako zahradníky k sobě na panství, vzkazuje senátor Zeman. Nemáme žádnou povinnost nikoho přijímat, chytré hlavy z Bruselu

04.08.2018 23:59 | Zprávy

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Na tvrzení Karla Schwarzenberga o přijímání migrantů z Itálie reaguje senátor a starosta Albrechtic v Jizerských horách Jaroslav Zeman (ODS). „Jedině, že by dělali zahradníky na jeho panství.“ A Tomáši Halíkovi vzkazuje: „Od něj by bylo hezké, kdyby vzal svoji výplatu a dva, tři roky ji posílal do Afriky, aby pomohl lidem v těch táborech. Ať si jich třeba dvacet, třicet na dálku adoptuje.“ K (ne)přijímání migrantů v rozhovoru pro PL.cz dodává: „Není žádná povinnost někoho přijímat. Můžeme si vybírat, koho chceme, a koho ne. A nikdo nám to nebude diktovat. A zvláště ne Brusel a ty jejich chytré hlavy. Jsme plnohodnotný stát a jak to chceme, tak to bude.“

Ať si pan kníže vezme ty migranty jako zahradníky k sobě na panství, vzkazuje senátor Zeman. Nemáme žádnou povinnost nikoho přijímat, chytré hlavy z Bruselu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Většina uprchlíků ze Súdánu se představuje jako Mohamed

Hlavním tématem našeho rozhovoru by mělo být, jestli máme jako Česká republika přijímat nějaké migranty, kteří jsou teď v Itálii...

Ne. Ne. Ne.

Je kvůli tomu i určitá názorová rozepře v TOP 09. Karel Schwarzenberg v rozhovoru v HN kritizoval názor předsedy topky Jiřího Pospíšila, který souhlasil s postojem české vlády ohledně nepřijímání uprchlíků z Itálie. Schwarzenberg si myslí, že bychom jako určité gesto deset či dvacet lidí přijmout mohli. Co na to říkáte vy?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…