Babišova média raději obrátila téma na "opilého" Kalouska, když došlo na problém s biopalivy, soptí místopředseda ODS

23.05.2015 17:35 | Zprávy

ROZHOVOR „Většina poslanců ANO vyslyšela nepochybně skryté volání Andreje Babiše,“ říká ohledně daňového zvýhodnění biopaliv místopředseda ODS Martin Kupka. Dodává, že jednání o vyslovení nedůvěry vládě je nutné. Mluví i o tom, že nesouhlasí s registračními pokladnami, kvůli kterým mohou podle jeho názoru někteří živnostníci skončit. Promluvil také o Andreji Babišovi a českých médiích.

Babišova média raději obrátila téma na "opilého" Kalouska, když došlo na problém s biopalivy, soptí místopředseda ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda ODS Martin Kupka

Na úterý je naplánována mimořádná schůze o případném vyslovení nedůvěry vládě…

Myslím, že to byla jediná možná reakce pravicových opozičních stran na bezprecedentní krok poslanců ANO. Přišli sami s pozměňovacím návrhem, který by ukončil daňové zvýhodnění biopaliv. Rozehráli podivnou hru, kdy na jedné straně dávali najevo, že nejsou pro prodloužení toho daňového zvýhodnění, nakonec ale většina z nich vyslyšela nepochybně skryté volání Andreje Babiše a rozhodla se nakonec to zvýhodnění prodloužit. Myslím, že tohle je tak falešná hra, že na to pravicové politické strany musejí adekvátním způsobem upozornit. Tady je střet zájmu v té nejkonkrétnější formě.

A jak hodnotíte to, že Andrej Babiš vlastní některá média?

Nepochybně to významně ovlivňuje českou mediální scénu, ale také českou politickou soutěž. Protože je jasné, že zaujmout, respektive dostat se s vlastním sdělením pro současnou pravici do MF Dnes nebo do Lidových novin, je nepochybně mnohem komplikovanější. Média spadající do skupiny Andreje Babiše, do Agrofertu, budou mít nepochybně zájem, a ukazuje se to, některá určitá témata neprezentovat veřejnosti, nebo je alespoň neprezentovat v takovém rozsahu. A jiná, která mohou být pro Andreje Babiše výhodná, tak naopak na ně zaměřit daleko významnější pozornost. O to je důležitější, aby existovala média, která na tomto vlivu budou nezávislá. Nemám na mysli jen veřejnoprávní média, ale další servery například, které dávají jasně najevo, že nebudou hrát tutéž písničku, jakou hrají média Andreje Babiše.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Zkušenosti

Podle všeho se nad vámi stahují mračna a eurokomisařkou zřejmě nebudete. Co říkáte na to, že jste u vládní koalice ztratila podporu? A nemyslíte, že vzhledem k vaší kauze a 0 zkušenostem s politikou byste se nominace měla vzdát sama? Neuvažovala jste o tom? Netvrdím, že nemáte být v politice, ale ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš a Konečná. Hůř, než si Fiala myslí. Vidlák vynesl ze zákulisí blízkou budoucnost

13:11 Babiš a Konečná. Hůř, než si Fiala myslí. Vidlák vynesl ze zákulisí blízkou budoucnost

VIDLÁKŮV TÝDEN Správnou reakcí Fialy na eurovolby by byly předčasné volby, aby zachránil, co se dá, …