Ben Kuras: Až zchudneme, migranti k nám nepůjdou. Vlastně to bude dobře. Jsi na podpoře? Mazej

01.04.2019 10:12

ROZHOVOR Ti, kdo přišli do Evropy v rámci velké migrační vlny v letech 2015 až 2016, jsou statisticky mnohem větší zátěží na sociální systém než přínosem, myslí si spisovatel Benjamin Kuras. „Evropa by měla sledovat, jak se podaří řešení italské, v podstatě jednoduché: vyděláš si na sebe a platíš daně, zůstaň, chceš žít na podpoře, máš smůlu, vrať se domů. Itálie totiž dospěla do finanční situace, kdy už na podporu migrantů nemá a citelně jí chybějí finance pro základní věci Italů. Tam se brzy mohou ocitnout i další západní země. Takže vlastně přejme si pořádnou hospodářskou krizi jako záchranu civilizace,“ domnívá se.

Ben Kuras: Až zchudneme, migranti k nám nepůjdou. Vlastně to bude dobře. Jsi na podpoře? Mazej
Foto: Hans Štembera
Popisek: Benjamin Kuras

Odstartoval Nový Zéland spirálu teroru a kontrateroru? Tak zní váš článek na serveru iPrima. V podobném duchu mluvil ještě před tragédií na Zélandu v rozhovoru pro Reflex generál Jiří Šedivý (Generál Šedivý: Evropa je pro islamisty výhra, vrazi budou mezi námi. Terorismus bude znovu vážná hrozba), který v něm varoval před tím, že populační exploze v Africe vytvoří další vlnu, která bude chtít do míst, kde můžou normálně žít. Což je Evropa. Radikalizovat se podle něj začne i většinová společnost, násilí může plodit další násilí. Jak to vidíte vy?

Možná napřed něco o iPrimě, která vychází teprve několik měsíců a moc lidí ji možná ještě nezná. Snaží se nabourat politickou korektnost mediálního mainstreamu s pomocí autorů jako Petr Žantovský nebo Karolína Stonjeková, no a taky já. Dá se do něj vstoupit jednoduchým „Prima Komentare“. Píšu tam seriál „Zpráva o stavu civilizace“ přibližně dvakrát týdně. Útok v Christchurchi do tohoto širokého tématu samozřejmě eminentně patří. Nezabývám se v něm čile kolujícími konspiračními teoriemi vycházejícími ze znatelně amatérského videa údajně natáčeného samotným vrahem. Ale uvádím jej do kontextu s mnohonásobným počtem celosvětových útoků muslimských, které za tři první měsíce roku jdou do stovek, od Nigérie po Filipíny. A cituji z jednoho indického serveru obavu, že se možná rozbíhá nová válka odvet mezi „džihádisty a křižáky“. Podle třetího Newtonova zákona – akce a reakce.

Anketa

Kdo bude mít po nástupu Čaputové do funkce lepšího prezidenta?

11%
hlasovalo: 15283 lidí

Na internetu se hned po útoku vynořily výzvy všelijakých imámů k dalším odvetám. Britská kontrarozvědka hovoří o zneškodnění několika set pokusů o další teroristické akce. Připravenost a bdělost by byly namístě, zastavit migrační příliv je životně nezbytné, protože v něm jsou stovky a možná tisíce džihádistů. Rozvědky vědí o desetitisících rozprchlých po světě, Mosad je odhaduje až na 100 000. Generál Šedivý to vidí správně a já bych ho nejraději viděl jako příštího prezidenta. Podle sondáží renomovaných agentur jako Pew nebo Carnegie by se do Evropy chtělo přistěhovat až 750 milionů lidí. Takže už dávno nejde – a asi nikdy nešlo – o pomoc konkrétním trpícím, nýbrž o rekolonizaci Evropy neevropskými etniky, podobné jako byla rekolonizace Ameriky Evropany nebo Říma Germány. Nebo chcete-li rekolonizaci Středního východu a severní Afriky Araby.

Co se stane, když se střetnou muslimové a komunita LGBT, jak ukázal případ v anglickém Birminghamu, který také na výše zmiňovaném serveru komentujete?

Tam muslimové protestovali proti výuce (mimo jiné) LGBT ve škole, která je z 90 % muslimská. A vešli do stávky a svým dětem přerušili školní docházku. Výuka LGBT a jiných tolerancí západní civilizace běžela přesně podle britských zákonů. Státní školské orgány školu podpořily, ale netroufly si stíhat muslimské rodiče za odmítnutí školní docházky. Škola nakonec vymyslela šalamounské řešení. Výuka se „jen“ pozastavila na dobu neurčitou. Ale je dobře, že komunita LGBT, která tak často islámu fandí, hlavně v Americe, si konečně uvědomuje, jak s ním koliduje. Měla by si konečně o tom něco přečíst a přejít plně na stranu obránců západní civilizace, která ji – vlastně skoro jediná – nechává na pokoji. Zrovna teď před pár dny, tuším, Brunei vyhlásila na homosexualitu trest smrti. A máme-li my na vybranou mezi islámem a LGBT, musíme bránit LGBT, abychom nepřišli o nějakého dalšího Michelangela, Leonarda, Donatella, Caravaggia, Čajkovského nebo Bernsteina. Nebo třeba i o Douglase Murrayho, statečného mediálního obránce západní civilizace před islamizací, jehož knížka Podivná smrt Evropy by měla být povinná četba pro každého, kdo se chce dozvídat podrobnosti civilizační transformace Evropy.

Jak zastavit demografickou transformaci Evropy? Ve svém textu píšete, že „k tomu nám už zbývá jen jeden trik: hospodářský a finanční krach Evropy na úroveň ne-li úplně hladomoru, tak alespoň zemí, odkud demografická transformace přichází. Aby se jí to přicházení nepovedlo a začalo se jí naopak vyplácet odcházení. Tak nějak přibližně na úroveň Somálska.“ Je to zcela určitě nadsázka, ale sledujete podobný trend?

Nadsázka, ale vlastně ne úplně nepravděpodobná. Dokud bude Evropa bohatá a štědrá, migrace do ní bude pokračovat – teda pokud ji nezastavíme tvrdými opatřeními. Jestli zchudne na úroveň zemí, odkud migrace přitéká, přestane migranty lákat. V dějinách Evropy byla častá období chudoby obdobné dnešním zemím třetího světa. A není vyloučeno, že by takové mohlo nastat znovu, až praskne ta bublina finanční zadluženosti celého západního světa. Tak by se ekonomická krize mohla stát etnickou a kulturní záchranou.

V dalším svém článku píšete o dvou největších antisemitech v Evropě. Kdo to podle vás je?

Ne v Evropě, nýbrž ve světě. A ne o antisemitech nejkrutějších, nýbrž nejpočetnějších. Totiž britská strana Labour a americká strana demokratická. Labour je už oficiálně obviněna z „institučního antisemitismu“, za demokraty do kongresu přišlo několik hlasitě antiizraelských muslimů a muslimek a už obviňují americké Židy z dvojí loajality. Je to absurdní, protože američtí Židé jsou většinou silně protiizraelští nebo k Izraeli lhostejní. Ale z obou stran, k nimž se tradičně hlásívalo až 70 % místních Židů, začíná židovský exodus a pomalý přesun ke konzervatismu a republikánství.

K prvenství v nástupu nové totality má podle vás nakročeno Francie. Jak se to projevuje?

Jednak ve viditelné surovosti policie proti žlutým vestám, jednak v Macronově oznámení přísné kontroly internetu včetně, u viníků „hate speech“ doživotní zákaz přístupu na internet. Jednak početně stále sílící radikalizovaná populace islámská. A její vražedné útoky na Židy. Perzekuci od muslimských spolužáků zažilo podle nedávné sondáže 90 % židovských studentů. Perzekuce Židů byla vždy předehrou k perzekuci všeho svobodomyslného, a tak ji musíme vnímat i dnes.
.
Není Brexit jen jedna velká habaďůra? Ptáte se v jednom z nejnovějších vašich textů. Jakou odpověď jste nalezl?

Parlament, jehož poslanci jsou ze dvou třetin antibrexitáři, maří výsledek referenda. Po dvojnásobném zamítnutí brexitové dohody Mayové a zároveň zamítnutím odchodu bez dohody teď hlasoval o osmi možných variantách Brexitu (včetně nebrexitu) – a všechny zamítl. A „odcházeči“ nedokázali za dva a půl roku vypracovat alternativu, jak Británii z EU dostat ven se ctí a bez krizových situací. Mou odpovědí je, že čtyři desetiletí bruselské nadvlády z britské politiky vymýtily lídrovské kvality.

Co s navrátilými džihádisty, z nichž mnozí mají občanství nějakého evropského státu? Ve svém komentáři uvádíte, že shovívavost Evropy s hrdlořezy z poraženého ISIS dává globálnímu džihádu signál: „Prosím, prosím, pojďte nás už konečně zničit, my to sami nezvládáme“. Tak snadnou kolonizaci s tolika pátými kolonami a kolaboranty ve vládách ještě islám v celých svých dobyvatelských dějinách nezažil, dodáváte ještě. Je situace opravdu tak vážná?

Na povrchu a pozorováno z bezpečí dosud nekolonizovaných částí Evropy, to tak možná nevypadá, ale tak vážné to už je. „Demografická křivka“ růstu islámské populace a početné slábnutí populace etnických Evropanů jsou už nastavené tak, že je jen otázkou několika desetiletí, než islám získá početní převahu, alespoň v některých zemích nebo velkoměstech. Generál Šedivý a nynější vrchní generál českého štábu (jehož jméno pořád trestuhodně zapomínám) to vidí jasně jako největší současné ohrožení evropské civilizace. Zda se to ještě dá vyhrát početně, už není jisté. Ale asi platí poznatky některých myslitelů, že budeme muset bojovat i o mysl evropských muslimů. Tedy získávat je od islámu ke křesťanství nebo sekularismu nebo k nějaké „vlažné“ formě islámu, která ty agresivní prvky zavře do šuplíku, jako to udělalo dnešní křesťanství. Jenže k tomu bychom potřebovali víc úcty a sebevědomí k vlastní civilizaci a ta je politickou korektností stále nahlodávána.

Jak se má Evropa zachovat k těm, kteří přišli v rámci velké migrační krize v letech 2015 až 2016? Jsou přínosem pro evropskou společnost?

Statisticky je jejich mnohem větší počet zátěží na sociální systém než přínosem. Takových přínosů, jako jsou třeba Zidane nebo Özil ve fotbale, je špetička, těch průměrně přispívajících čili integrovaných sotva třetina. Evropa by měla sledovat, jak se podaří řešení italské, v podstatě jednoduché: Vyděláš si na sebe a platíš daně, zůstaň, chceš žít na podpoře, máš smůlu, prachy došly, vrať se domů. Itálie totiž dospěla do finanční situace, kdy už na podporu migrantů nemá a citelně jí chybějí finance pro základní věci Italů. Tam se brzy mohou ocitnout i další západní země. Takže vlastně přejme si pořádnou hospodářskou krizi jako záchranu civilizace.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Oldřich Szaban

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Evropská komise navrhla totální krávovinu a teď trucuje. Dnes bych pro Junckera ruku nezvedl. Europoslanec Zdechovský bilancuje pětiletku

23:59 Evropská komise navrhla totální krávovinu a teď trucuje. Dnes bych pro Junckera ruku nezvedl. Europoslanec Zdechovský bilancuje pětiletku

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) hodnotí v rozhovoru pro ParlamentniListy.c…