Bílá hora, sedláci u Chlumce, Lipany a Petr Fiala. Premiér si prý vydobyl speciální místo v dějinách

30.11.2024 20:27 | Rozhovor

Evropské západní země vydávají brožurky, co dělat v případě války. Revidují se podzemní prostory pro případné kryty. Jen naše vláda toto vše bagatelizuje. A to v situaci, kdy Bidenova administrativa interně zvažuje umožnit Ukrajině i přístup k jaderným zbraním. To říká v rozhovoru pro ParlamentnáíListy.cz Miroslav Kavij, předseda plzeňského krajského výboru KSČM. Označuje premiéra Petra Fialu jako profláknutého lháře, ohledně dodávek plynu a cen elektřiny a za jeho působení ve vztahu k Ukrajině.

Bílá hora, sedláci u Chlumce, Lipany a Petr Fiala. Premiér si prý vydobyl speciální místo v dějinách
Foto: Repro Deník
Popisek: Premiér Petr Fiala se pouští do práce na vyrovnání českých a německých platů

Premiér Petr Fiala na billboardech uvádí, že jsme se zcela odstřihli od ruského plynu. Co tomu říkáte?

Petr Fiala se za tři roky ve funkci premiéra vypracoval do pozice muže mnoha přívlastků, z nichž je nejrozšířenější „profláknutý každodenní lhář“.  

Nejinak je tomu i ve lhaní, týkajícím se odstřihnutí ČR od dodávek ruského plynu. Jak to ve skutečnosti s dodávkami ruského plynu je, stačí zpětně zhlédnout debatu 15 minut s Kateřinou Perknerovou, v níž byl hostem právě profesor Nutella, a zmíněna informace renomované společnosti Net4Gas, že v říjnu letošního roku odebírala ČR z 94 % ruský plyn.

Jaká byla reakce premiéra Fialy na dotaz moderátorky, proč nedošlo k odstřihnutí Putina od příjmů z prodeje plynu? „Do toho se nedá úplně zasahovat. Spíš je logické, že nás Putin už nemůže svým plynem vydírat. Jestli nějaký odborník říká, že neplatí teze, že jsme se odstřihli od závislosti na ruském plynu, tak to není odborník, ale člověk, který není schopen racionálně přemýšlet. Můžeme ho brát ze severu, z jihu, zkapalněný nebo klasický, norský či americký. Obchodníci kupují ten ruský, protože je momentálně lacinější,“ snažil se vysvětlit premiér Fiala. A následně přidal další sebepochvalný výrok: „Svou dobrou energetickou politikou a aktivním předsednictvím v Evropské unii jsme dosáhli toho, že EU je nezávislá na ruském plynu a může si vybírat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Václav Fiala

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Hezky napsané

Celý váš komentář ke státnímu svátku se mi líbil. Na konci píšete, že 28. říjen není jen datum. Je to připomínka, že když táhneme za jeden provaz, dokážeme všechno. Nemyslíte, že to je ale něco, co vy politici vůbec neděláte? Že se nejste schopni ani v dost zásadních věcech oprostit od vaší stranick...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Zajímavé informace ze života poslanců ve Š V É D S K U :, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusenovasova , 01.12.2024 11:50:44
Země, kde poslanci nemají soukromé poradce, nemají nárok na doživotní penzi a kávu si platí sami ! Denní život švédských poslanců parlamentu bude strohý: kanceláře o rozloze sedm metrů čtverečních, malé byty pro úředníky a omezení používání peněz daňových poplatníků v parlamentních činnostech. Švédští poslanci nemají další výhody, jako mají například poslanci z jiných zemí (rozpočet na charterová letadla, pomoc při pronájmu bydlení najímání soukromých poradců, pomoc při placení zdravotnických nákladů a další). Kromě toho pojem „parlamentní imunita“ ve Švédsku prostě neexistuje ! „Jsme obyčejní občané,“ uvedl náměstek sociálně demokratické strany Per-Arne Hakansson v rozhovoru o švédském parlamentu pro BBC News Brazil. „Není důvod poskytovat poslancům zvláštní výsady, protože naším úkolem je zastupovat občany a znát realitu, ve které žijí. Zastoupení občanů je výsadou samo o sobě, protože máme možnost ovlivňovat směřování země.“ 349 švédských poslanců dostává - stejně jako předseda parlamentu - roční kartu na využívání veřejné dopravy. Služebních vozů jsou málo a jejich použití je omezené. Parlament má pouze tři vozy, model Volvo S80. Tato přeprava je k dispozici pouze předsedovi Parlamentu a jeho třem místopředsedům pro oficiální akce. „Toto není váš taxík,“ vysvětluje Rene Poedtke z parlamentního administrativního sektoru. „Služební vozidla nejsou vhodná na to, aby vás vozila domů nebo do práce.“

|  5 |  0

Další články z rubriky

„Bůh buď k Babišovi milostiv, když tohle udělá.“ Vidlák vidí hrozbu

4:40 „Bůh buď k Babišovi milostiv, když tohle udělá.“ Vidlák vidí hrozbu

VIDLÁKŮV TÝDEN Programové prohlášení vlády je velmi nebezpečná věc, říká v rozhovoru pro Parlamentní…