Brusel nám vnutí migranty a Piráti tomu ještě zatleskají. Je vidět, o co jde. SPD rozjíždí akci

30.03.2021 20:00

ROZHOVOR Vláda ANO a ČSSD podporovaná KSČM je vůči EU neuvěřitelně servilní, říká předseda SPD Tomio Okamura. Posledním důkazem je jednání o vakcínách na minulém summitu EU. S vládou vedenou globalisty z řad Pirátů ale nejsou vyhlídky o moc lepší. Nejlepší důkaz o smýšlení této strany poskytl europoslanec Peksa, který nabádá občany, aby při sčítání lidu uvedli národnost „evropská“.

Brusel nám vnutí migranty a Piráti tomu ještě zatleskají. Je vidět, o co jde. SPD rozjíždí akci
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Co říkáte výsledkům summitu EU v minulém týdnu?

Summit EU pořádaný minulý týden skončil závěrem, že ke změně distribuce vakcín mezi členskými státy EU nedojde, „protože to Berlín nechtěl“. To hovoří jasně! Co nechce Berlín, tak to není. Babišova vláda nezajistila včas dostatek vakcín pro ty, kteří se chtějí nechat dobrovolně očkovat, a pouze se chlubí, kolik vakcín má na kdy objednáno. Přitom ale lékaři nemají čím očkovat. Po třech měsících očkování nejstarších věkových skupin je u nás naočkováno pouhých 62 % z nich.

Přitom EU uvolnila miliardové částky na výzkum a výrobu vakcín, ale pro 446 milionů jejích občanů jich bylo zatím dodáno pouhých 88 milionů. Hnutí SPD prosazuje dobrovolné očkování a odmítáme diskriminaci těch, kteří se nechtějí nechat očkovat. EU nám neprospívá, ale škodí, a proto požadujeme vypsání referenda o vystoupení z EU, abychom si o svých věcech, jako je například nákup vakcín, mohli rozhodovat sami tak jako Velká Británie anebo Izrael.

Premiér Babiš podepsal dopis sedmi státníků, kteří žádají zachování jaderné energetiky i v „zelené“ ekonomice. Měli bychom usilovat o zachování jaderné energetiky?

Šílený zelený úděl (green deal) prosazovaný Evropskou unií a schválený premiérem Babišem a jeho vládou má stát českou ekonomiku několik bilionů korun a ekonomiku všech států EU několik bilionů eur. V době covidové krize to může být smrtící a likvidační. Vláda Andreje Babiše (ANO, ČSSD s podporou KSČM) je vůči Bruselu neuvěřitelně servilní. Měli bychom vystoupit z EU, abychom se tomu vyhnuli. Ale pokud tedy máme splnit tyto šílené požadavky EU, když jsme pořád členy EU, je jaderná energetika nutná.

Samozřejmě ji lze kombinovat s jinými zdroji, ale v současné době nemá v případě ČR nějakou silnější alternativu, jelikož nemáme možnosti, jak jinak zajistit naši energetickou bezpečnost a soběstačnost. A to říkám při vědomí, že nejsem nějakým zásadním fanouškem jádra.

V ČR je téma jaderné energetiky, konkrétně dostavby elektrárny v Dukovanech, spojováno též s otázkou „bezpečnosti“, která má spočívat ve vyloučení ruského a čínského zájemce o zakázku. Co říkáte na tyto iniciativy vycházející zejména z klubů TOP 09 a STAN?

Pokud se z tendru vyloučí některé firmy, bude nižší konkurence, a tudíž vyšší cena elektřiny pro naše občany. Je potřeba zajistit otevřené kompetitivní výběrové řízení, aby měli lidé co nejnižší cenu energie. Samozřejmě přihlédněme i k bezpečnostním aspektům. Zde připomínám, že nedávno USA uvalily sankce na německé firmy, které stavějí německo-ruský plynovod Nord Stream 2, jelikož USA nechtějí energetickou bezpečnost a soběstačnost Německa. USA tak přímo poškozují Německo. Takže je potřeba se na otázku bezpečnosti dívat komplexně, nikoli jen jak se to komu hodí. Musíme být obezřetní na všechny strany a jediným kritériem musí být výhodnost pro naše občany.

My podporujeme takovou firmu, která dá nejlepší nabídku a hlavně zahrne i české firmy. Je šílené, že si politici demobloku berou energetickou bezpečnost našeho státu jako rukojmí ve své novodobé studené válce. Podobně jako si berou jako rukojmí naše občany v otázce očkování Sputnikem. Pro ty, kteří se chtějí nechat dobrovolně očkovat, by měl stát zajistit výběr vakcíny, a mezi tento výběr patří bezesporu i Sputnik, který je registrován v desítkách zemí světa a smlouvy o spolupráci již uzavírají i největší země západní Evropy. Pro SPD je blaho našich občanů a naší země nejvyšším zákonem a nehodláme poklonkovat zájmům velmocí, ať už jsou ze západu či z východu.

Co si myslíte o covid pasech EU?

Odmítáme CovidPass Evropské unie, protože diskriminuje a segreguje neočkované občany. CovidPass dělá z neočkovaných lidí občany druhé kategorie. Pro SPD je nepřijatelné, aby obsah tohoto CovidPassu určovala EU a podmiňovala jeho platnost mj. druhem použitých vakcín. Obsahem CovidPassu mají být velmi citlivé informace o jeho držiteli a zároveň bude umožňovat u držitelů smartphonů jejich sledování pohybu ve stylu totalitního „Velkého bratra“.

CovidPass zároveň neřeší skutečnost, že jeho držitel může být přenašečem koronaviru, a to bez ohledu, jestli byl, anebo nebyl testován či očkován. CovidPass také nesmí být pro neočkované diskriminační a segregační, a proto SPD jeho zavedení v této podobě odmítá. Očkování musí být dobrovolné a neočkovaným občanům nesmějí být omezovány jejich občanské svobody.

Za malého zájmu se v EU opět stává aktuální otázka migrace. Opět se hovoří o systému, který by přerozděloval migranty mezi členské státy EU pod heslem „povinné solidarity“. Jak se k této otázce staví SPD?

To hnutí SPD naprosto odmítá. EU nepomáhá, ale škodí. Musíme z EU odejít, nebo nám Brusel vnutí imigranty! My jsme proti tomu rozjeli petici, prosím podpořte nás podpisem.

Již v říjnu nám hrozí i v naší republice reálné nebezpečí, jelikož koalice Pirátů a STAN má v programu přijímání migrantů a eura. To samé prosazuje koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a ČSSD. Pakliže by z těchto uskupení vznikla vláda, bude to pro naši republiku ekonomická a sociální katastrofa.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Co říkáte výzvě europoslance za Piráty Mikuláše Peksy, který prostřednictvím sociálních sítí vyzval občany, aby při sčítání lidu do kolonky národnost uváděli – EVROPSKÁ?

To je zcela scestný názor prosazovaný novodobými neomarxisty a globalisty. Je vidět, že cílem globalistů a Pirátů je konec evropských národů i našeho státu, čehož nástrojem je i masová imigrace. Předseda Pirátů Ivan Bartoš se zúčastnil demonstrace „Uprchlíci vítejte“. Adéla Šípová, která je nyní senátorkou Pirátů, zase uvedla, že je pro kvóty na imigranty a že se na imigranty těší.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Klára Kocmanová byl položen dotaz

Proč jsou veřejné charitativní sbírky daněny?

Sbírku na Martínka chcete sice od daně osvobodit, což je super, ale mě šokovalo, že jde o výjimku. Není to nelidské danit pomoc potřebným? Hodláte s tím něco dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chcete, aby vaši loď řídil zločinec, nebo de*il?“ S otcem a synem o budoucnosti Slovenska

16:00 „Chcete, aby vaši loď řídil zločinec, nebo de*il?“ S otcem a synem o budoucnosti Slovenska

„Je v nás nenápadná hrdost. Nemáme ambice měnit svět, ale to je dobře. A postavení malého státu nás …