Bruselský emisar končí: Po zatčení Ratha byl politický tlak neúnosný

20.08.2012 18:12 | Zprávy

ROZHOVOR Nebyl jsem blízký přítel Davida Ratha a politický tlak na můj odchod po jeho zatčení byl neúnosný. Tak mluví v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz středočeský emisar v Bruselu Marek Semerád. Sociální demokrat a starosta Cerhenic bude emisarem pouze do dne voleb, na ukončení smlouvy se dohodl s hejtmankou. Proč vlastně musel odejít a byl jeho měsíční plat 90 tisíc korun nezasloužený, jak se spekuluje?

Bruselský emisar končí: Po zatčení Ratha byl politický tlak neúnosný
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve sněmovně

V polovině října končíte ve funkci středočeského emisara v Bruselu. Na odchodu se s vámi dohodla hejtmanka Zuzana Moravčíková. Proč vlastně?

V podstatě jsme se s hejtmankou domluvili, protože tlak po dochodu Ratha byl politicky neúnosný, přestože k mému odchodu nebyl žádný věcný důvod a ani hejtmanka žádný neuvedla. Naopak moji práci pochválila a kvalifikovaně přezkoumala moji činnost. Kvůli mediálním útokům ale nebudu tuto funkci dále vykonávat.

K odchodu z funkce vás vyzvali někteří spolustraníci i opozice, jak se na jejich kritiku díváte?

Myslím, že opozice využívá situace, v níž se ČSSD nachází a připomínky jsou nevěcné a hloupé. Pokud mne kritizují radní nebo zastupitelé Středočeského kraje, pak to nechápu, protože oni pro mé smlouvy hlasovali. Kritika z řad ODS je předvolební rétorika.

  • Více rozhovorů ZDE

Objevovaly se spekulace o náplni vaší práce s platem 90 tisíc korun měsíčně, co si o tom myslíte?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…