Být naším spojencem se rovná polibku smrti. Pirát promluvil o zahraniční politice a vzpomněl si na Karla IV.

16.08.2014 16:01 | Zprávy
autor: Petr Kupka

ROZHOVOR Být světová velmoc, vyvaroval bych se spojenectví s ČR. Je to polibek smrti. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to řekl kandidát Pirátů do Senátu Libor Špaček. Podle něj posledním naším státníkem, který rozuměl zahraniční politice a dokázal si stát ryze za prospěchem své země a inteligentně ho prosazovat, byl Karel IV. Řeč byla také o komunismu, který prý byl jen dočasný prostředek pro ruský imperialismus.

Být naším spojencem se rovná polibku smrti. Pirát promluvil o zahraniční politice a vzpomněl si na Karla IV.
Foto: Archiv LŠ
Popisek: Libor Špaček

Proč jste se rozhodl kandidovat v senátních volbách?

Ani nevím. Zdálo se mi, že bych mohl třeba pomoci občasnou radou, zkušenostmi a tak.

Budete se muset prosadit proti senátorovi ČSSD Miroslavu Nenutilovi, řediteli chebského gymnázia Jaroslavu Kočvarovi, který kandiduje za ODS, či proti dlouholetému poslanci KSČM Pavlu Hojdovi. V čem si myslíte, že je Vaše přednost ve srovnání s těmito kandidáty?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel jede na NATO. Komentátor ukázal, kdo mu k tomu pomohl

17:40 Pavel jede na NATO. Komentátor ukázal, kdo mu k tomu pomohl

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Petr Pavel chtěl na summit NATO, vláda ho v delegaci nechtěla. Pak …