Co je to ten Gordic, proč mu Praha platí tak obrovské částky, ptá se zastupitelka. Vyhodit, nahradit, navrhuje

22. 2. 2017 12:22

ROZHOVOR Navrhované řešení, aby rozvojová část účetního systému Ginis byla řešena formou subdodávek údajně spřátelených firem společnosti Gordic, je podle klubu Nezávislí na hraně zákona. To ve svém textu uveřejnila magistrátní zastupitelka Eva Vorlíčková. ParlamentníListy.cz jí v té souvislosti položily několik doplňujících otázek.

Co je to ten Gordic, proč mu Praha platí tak obrovské částky, ptá se zastupitelka. Vyhodit, nahradit, navrhuje
Foto: Facebook Evy Vorlíčkové
Popisek: Eva Vorlíčková

Pokud se vžijete do role, že sedíte na radnici, respektive v Radě, jednala byste se společností Gordic o spolupráci v oblasti účetních služeb?

S Gordicem bych musela jednat, protože od roku 1993 se v Praze používá jejich software. A to nejenom na magistrátu, ale smlouvou z roku 2010 (za kterou magistrát dostal pokutu 5 milionů korun od ÚHOSu), bylo nařízeno městským částem, že musí též přejít na Ginis.

V článku, který u nás vyšel, uvádíte, že je potřeba najít adekvátní řešení, aby Praha za účetní služby neplatila více peněz, než je potřeba. Vnímáte tedy, že Gordic získává více peněz, než je nutné?

Ano, vnímám to tak, že Praha utrácí neadekvátní částky. Proto jsem v roce 2013 nechala zpracovat zakázku na přesoutěžení celého systému. Bohužel do dnešního dne nebyla realizována a stále se platí obrovské částky Gordicu.

Je dle Vašeho názoru na českém trhu společnost, která by dokázala poskytnout stejné služby jako Gordic, ale levněji?

Samozřejmě, že jsou firmy, které by obstály a byly lacinější.

Pokud jste přesvědčena, že se v této kauze jedná o v uvozovkách zločinné spolčení, uvažujete o podniknutí právní kroků? Myslíte, že někdo Gordic účelově "tlačí", aby mu pražský magistrát vycházel vstříc?

Právní kroky bych podnikla ráda, ale bohužel nemám dostatek peněz, abych si na to vzala právníka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Hoffman: Že lid neslaví listopad? Vítězný únor v roce 78 taky neslavil. Dopadlo to podobně. Havla bylo na politiku škoda, ale on sám na to nepřišel. Okopávání Zemana a Babiše je trapné

4:43 Ivan Hoffman: Že lid neslaví listopad? Vítězný únor v roce 78 taky neslavil. Dopadlo to podobně. Havla bylo na politiku škoda, ale on sám na to nepřišel. Okopávání Zemana a Babiše je trapné

POLOČAS HORKÉHO ROKU Při protestech proti Andreji Babišovi často slyšíme, jak demonstranti chtějí n…