Čuba vrací úder Gajdůškové a odkrývá plán, se kterým jde do Senátu

19.10.2014 0:01 | Zprávy
autor: Filip Ferbie

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Druhé kolo senátních voleb ve Zlíně vyhrál František Čuba (SPO). Téměř o devět procent porazil Alenu Gajdůškovou z ČSSD. Průběžné výsledky ale neměl čas sledovat, protože byl právě na jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Jako senátor se chce zasadit především o to, aby senioři mohli dožít svůj život a nebyli odkládání svými dětmi do domovů důchodců.

Čuba vrací úder Gajdůškové a odkrývá plán, se kterým jde do Senátu
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Čuba

Tento rozhovor naši čtenáři čtou o půlnoci ze soboty na neděli. Co obyčejně v tuto dobu děláte?

V osm hodin vypínám televizi, jdu spát a ráno o půl páté vstávám.

I v neděli?

Ano.

Kde jste sledoval vývoj druhého kola voleb?

Účastnil jsem se porady v Lánech s panem prezidentem Milošem Zemanem a jeho experty.

Na nějaké sledování průběžného hlasování tedy nebyl čas?

Ne, protože se jednalo o pracovní schůzku, která probíhá pravidelně každý měsíc. Shodou okolností vyšla zrovna na dnešek.


V prvním kole jste zvítězil těsně. Ve druhém kole jste druhou Alenu Gajdůškovou porazil o skoro devět procent. Očekával jste tento výsledek?

Žádné očekávání jsem neměl. Nechal jsem to na lidech a oni rozhodli, jak rozhodli. Prostě jsem to neřešil. Bral jsem to tak, že ať to dopadne jakkoliv, tak budu spokojen, protože rozhodnou lidé. Vím ale, že jsem pro ten výsledek udělal maximum. Potom už jsem neměl žádné prognózy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…