Doženeme západ, říkalo se. Je to jinak! Nenechají nás, bilancuje pro PL novoborský aktivista, autor artefaktu k výročí republiky

21.12.2018 20:26 | Zprávy

CO NÁM DAL ROK 2018 „Udavačství začíná býti i určitou formou zábavy a sebeuspokojení. Někdy mám takový divný pocit, že se záměrně obnovuje studená válka založená na zaručených informacích o tom, kdo je světa škůdce a kdo je hodný strýček “ říká v bilančním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nezávislý novoborský aktivista, výtvarník a autor skleněného artefaktu k výročí 100 let od vzniku Československa Pavel Danys. Co se týče ekonomiky, západoevropské země podle Danyse v životní a ekonomické úrovni doženeme leda ve chvíli, kdy vymyslíme své vlastní perpetuum mobile. Statistické údaje ukazující, jak se Češi hospodářsky mají podle Danys řadové občany buď nezajímají, nebo rovnou provokují. „Vždyť poukazovat na výši platů na základě nějakého zprůměrování občana akorát naštve, jelikož většina na průměrnou mzdu vůbec nedosáhne,“ doplňuje výtvarník.

Doženeme západ, říkalo se. Je to jinak! Nenechají nás, bilancuje pro PL novoborský aktivista, autor artefaktu k výročí republiky
Foto: archiv P. Danys
Popisek: Pavel Danys je autorem artefaktu k 700. výročí narození Karla IV., který daroval Pražskému hradu. Pražský hrad ho zařadil do svých uměleckých sbírek

Jak hodnotíte rok 2018 v politice? Co nám tento rok dal?

Rok 2018 považuji za politicky značně třaskavý, ale nevýbušný. Několikrát jsem se zúčastnil jednání Poslanecké sněmovny PČR a byl jsem udiven, co se tam všechno může projednávat. Staré přísloví říká nemíchat jablka s hruškami. Po tom, co jsem ve Sněmovně vícekrát slyšel, tak musím toto staré přísloví opravit na míchat jablka s hruškami. Asi to poslance baví, ale oni to míchání mají placené z peněz daňových poplatníků. Na naší politické scéně tak vnímám spousty času prošustrované a prozmetkované a nikdo za to nezodpovídá.

 Rok 2018 považuji za poměrně vydařený, co se týče prezentovaných státních ekonomických hledisek. Nemyslím si ale, že přerozdělování získaných státních prostředků je vždy důsledné s ohledem na jejich účelnost využití a zpětnou kontrolu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jonáš Kříž

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vietnamci si vše vydřeli. A Ukrajinci?“ Učitelka v důchodu popsala poměry

11:00 „Vietnamci si vše vydřeli. A Ukrajinci?“ Učitelka v důchodu popsala poměry

„Vietnamské děti i u přijímaček excelují v češtině. Nechápu, proč se pro ukrajinské děti dělají výji…