EU nadšenci si vrazili trn do zadnice a naštvali další statisíce Italů. A znásilňování puberťaček v Anglii imigranty a nedůstojná multikulti svatba Harryho... Spisovatel Kuras přináší šokující zprávy

30.05.2018 20:03

ROZHOVOR „Myslím, že tím si EU nadšenci v Itálii vrazili další, ne-li hřebík do rakve, tak každopádně trn do zadnice, a naštvali další statisíce Italů, kteří se ještě s růžovými brýlemi domnívali, že EU je byť i jen marginálně demokratická. Jestli se EU nepodaří volby manipulovat a zfalšovat (což nemůžeme vyloučit, v březnových volbách byly vytištěny chybné lístky), můžeme se těšit na zrychlení jejího kolapsu a v optimističtějším případě její přeorání na Evropu svobodných národů, o jakou usiluje Salvini,“ říká spisovatel Benjamin Kuras, který právě vydal knihu Zachraňte Itálii.

EU nadšenci si vrazili trn do zadnice a naštvali další statisíce Italů. A znásilňování puberťaček v Anglii imigranty a nedůstojná multikulti svatba Harryho... Spisovatel Kuras přináší šokující zprávy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Benjamin Kuras

Anketa

Ohrožuje Okamurova SPD českou demokracii?

6%
94%
hlasovalo: 13661 lidí

Už to chvíli vypadalo, že by Itálie mohla mít novou vládu, ale vše má nakonec docela jiný průběh. Právník Giuseppe Conte, nominovaný společně Hnutím pěti hvězd (M5S) a Ligou severu, se vzdal postu italského premiéra. Důvod? Prezident Sergio Mattarella odmítl jmenovat ministrem financí Paola Savonu. Místo Conteho jmenoval premiérem svého člověka. Vlivní zástupci M5S i Ligy severu hovoří o tom, že se prezident dopustil velezrady. Odvolají ho? Itálie směřuje k předčasným volbám, prvním od války... Co můžeme dál očekávat? Posílí to euroskeptiky? 

Myslím, že tím si EU nadšenci v Itálii vrazili další, ne-li hřebík do rakve, tak každopádně trn do zadnice, a naštvali další statisíce Italů, kteří se ještě s růžovými brýlemi domnívali, že EU je byť i jen marginálně demokratická. Jestli se EU nepodaří volby manipulovat a zfalšovat (což nemůžeme vyloučit, v březnových volbách byly vytištěny chybné lístky), můžeme se těšit na zrychlení jejího kolapsu a v optimističtějším případě její přeorání na Evropu svobodných národů, o jakou usiluje Salvini.

Vy jste na představení své knihy Zachraňte Itálii – jak se nyní ukazuje předčasně – vyjádřil radost z nové italské vlády, která by podle vás byla „tvrdě euroskeptická a antiimigrační“. Pokud by tyto strany znovu uspěly, co by bylo možné od takové vlády očekávat? Mohla by deportovat nelegální imigranty? Zabránit přílivu nových imigrantů a vystoupit z eurozóny? Nehrozí, že by stejně byla „zpacifikována“? Například pohrůžkou snížení dotací?

Předvídat se nedá nic. Ale obě strany, které jsou ekonomicky diametrálně odlišné, se jasně shodly na společných prioritách, což by mohlo být dobrým signálem i pro vytvoření vlády v budoucnu. Tyto priority jsou dvě, v nichž panuje kompletní shoda: Navrácení půl milionu ilegálních migrantů do zemí původu a neschválení rozpočtu EU a zrušení či napravení některých finančně restriktivních opatření, které předtím EU Itálii vnutila. Vystoupení z eurozóny je zatím námětem debaty a ne všichni s ním souhlasí, a bude možná záležet na tom, jak EU zareaguje na nepřijetí rozpočtu.

Jak by se deportace půl milionu migrantů a zabránění dalším přicházejícím prakticky prováděly, je zatím těžko představitelné. Jednak nebude snadné je všechny dohledat, tím méně posbírat, jednak u některých se nebude vědět, kam patří, neboť svůj původ zatajují nebo klamou. A pak, i když se podle státu identifikují, není jisté, že je jejich státy přijmou zpět.

Ale důležité je, že se podnikl první jasný krok směrem, který by ještě mohl Itálii zachránit před demografickou katastrofou, kterou respektované sondážní firmy a think-tanky odhadují na italskou menšinu do roku 2070. To by znamenalo zánik italské kultury a národní identity. A rozhodně je namístě tradičně rozhádané Italy pochválit, že dvě politicky tak odlišné strany dokázaly postavit společnou vládu na dvou urgentních prioritách. Pro celou EU je to znamení, že doba neposlušnosti a protestů proti její iracionalitě se rozjíždí naplno a sněhová koule je na cestě po svahu nabalovat na sebe další. Spustil to před dvěma lety Orbán, loni se přidalo Rakousko, dnes tedy Itálie. Kdy to konečně dojde českým politikům?   

Je Hnutí pěti hvězd důvěryhodné? Monika Pilloni varovala, že někteří politici tohoto hnutí podporují imigraci…

Monika se pohybuje uvnitř italské politiky, v Lize, takže ví víc než já zvenčí. Zatím se to však jeví tak, že proti imigraci je celá garnitura obou stran.

Co bude vzestup italských euroskeptiků znamenat pro EU a eurozónu? Může posílit vzestup euroskeptiků a blokaci podpory masové imigrace v EU?

Šéf pravicové Ligy Salvini ve vztahu k EU osciluje mezi „z EU vystoupit“ a „EU přeorat na původní společný trh“ čili „Evropu svobodných národů“, podle toho, jak ho kdy ta či ona blbost z EU naštve. Ale myslím, že se teď spíš kloní k tomu přeorávání, zvlášť když sleduje, v jakou frašku se mění Brexit, nedořešený ještě dva roky po referendu. Každopádně to s EU a eurozónou zatřepe. Itálie s 55 miliony obyvatel už není Maďarsko, a bude-li EU na ni dělat podobné bu bu bu, asi si na ní vyláme pár zubů. 

Lze v nějakých hrubých číslech říci, co imigrace přinesla Itálii z hlediska bezpečnosti, ekonomiky a podobně?

Italové jsou veskrze laskavý a soucitný národ a v mnohém imigrantům vycházejí vstříc. Díky velkému sektoru zemědělskému mají pro migranty hodně sezónních pracovních příležitostí, většinou načerno, vidíte je pracovat u benzínek, prodávat sluneční brýle na plážích, pomáhat vykládat zboží u supermarketů, stánkařit na trzích. Přínos či zátěž na ekonomiku jsem zatím nikde vyčíslené nenašel, ale s pětadvacetiprocentní nezaměstnaností italské mládeže se těch stabilních pracovních míst pro migranty moc nenajde a budou dlouhodobou zátěží na státním rozpočtu. Podobně jako v Německu, Švédsku a dalších západních zemích se zvýšila kriminalita, poškozuje to i turismus, jak se severoevropští turisté začínají bát do některých částí Itálie jezdit.  

Pro zajímavost. Jak se italská mafie staví k imigraci? Četl jsem, že se podílí na pašování. Jindy zase, že bere africké gangy jako konkurenci…

Obojí. Na to, jak to mají zašmodrchané v Palermu, vám tady nabízím právě kousek textu z nové knížky.

„Budoucnost Itálie je Google a imigrant Ali,“ chválí si palermský starosta Leoluca Orlando stále nekontrolovaně a ilegálně přitékající migrační toky, jejichž počty už se neobtěžuje statisticky zaznamenávat, ale obecně se to odhaduje v desetitisících.   

„Horší než mafia to být nemůže,“ komentuje svůj starostovský boj proti mafii, v němž jsou prý migranti použitelní jako pěšáci. Už se objevily televizní programy dokumentující, jak migranti (převážně černá Afrika plus Bangladéš a Afghánistán, všichni prchající před válkou v Sýrii) za setmění pomáhají stánkařům co nejrychleji sbalit, aby po nich mohli převzít nad nočním Palermem vládu obchodem pro změnu drogovým, donedávna stoprocentně mafií ovládaným. Konkurence je vždy zdravá. Mafia to nekomentuje, ono se taky proslýchá, že na migraci naopak pilně spolupracuje a vydělává a nechává migranty jako svoje pěšáky prodávat, neboť jsou na rozdíl od ní nestíhaní. I zde se policie bojí být označovaná za rasisty.  

„Google,“ vysvětluje starosta, „symbolizuje, že Palermo je nejlíp virtuálně propojené město ve Středomoří.“ Návštěvník Sicílie snažící se na internet napojit ve svém hotelu by sice silně zapochyboval, ale ponechme starostovi jeho iluzi. Tou druhou je, že „migrant Ali představuje to lidské propojení vstřícného a moderního města“. A klade si to za zásluhy.

„Co jsem starostou, mafia přestala ovládat město a stalo se něco krásného: invaze imigrantů.“

Těch inženýrů, doktorů a řemeslníků, kteří přivážejí tu modernitu a budou jednoho dne ze svých daní živit italské důchodce.

Růžové brýle a přání otcem myšlenky se tomu říká.

Nemůže časem dojít k rozpadu Itálie? Separatistické tendence jsou na severu, ale svou identitu si vždy například hájili i Sicilané. Dokonce i mafie je rozdělena podle regionů na sicilskou Cosu Nostru, kalábrijskou ’Ndranghetu, neapolskou Camorru, apulijskou Sarca Coronu…

Ve Venetu před pár lety proběhlo internetové referendum o vyhlášení samostatné republiky, v němž se obrovská většina vyslovila pro odtržení. Lega Nord kdysi chtěla odtrhnout celou „Padánii“, čili severní regiony. Na Sardinii proběhlo internetové referendum o připojení ke Švýcarsku. Těžko říct, co z toho se ještě dá brát vážně a co je komedie. Ale to, že Lega Nord letos vypustila Nord a kandidovala po celé Itálii jako Lega, by sdělovalo, že odstředivé tendence jsou alespoň na dohlednou dobu zažehnány a na EU je naštvaná celá Itálie od Brennera po Agrigento.   

Myslíte, že z dlouhodobého hlediska by euroskeptická vláda mohla zachránit Itálii, nebo je to jen poslední záchvěv naštvaného bílého muže?

Já bych to viděl jako ne úplně poslední, ale rozhodně zpožděný záchvěv naštvaného bílého muže, který by ještě Itálii mohl zachránit.

Podívejme se ještě do Británie. Dojde vůbec k Brexitu? Problémy dělá horní sněmovna, Skoti, Mayová chce asi celní unii, čímž Británie nezíská výhody volného obchodu s USA či Commonwealthem…

Víte, já coby „brexiťák“ jsem z toho nekonečného handrkování tak otráven, že výsledek mně skoro začíná být lhostejný. Spíš mám pocit, že díky Orbánovi, Kurzovi a teď Salvinimu se ještě EU stačí rozsypat, než z ní Británie stačí vystoupit.

Co jste říkal svatbě v královské rodině? Ukázka dnešní multikulturní Británie?

Mně by ani tak nevadila ta multikultura – nebylo jí tam zase tak moc, nepočítáme-li amerického černošského biskupa, který měl rozvrženo mluvit šest minut a rozblábolil se na nekonečně připadající čtvrthodinu s gestikulací hodnou klauna. Vadila mně na ní degradace královské atmosféry. Místo státníků rockeři a komedianti, fotbalisté žvýkající žvýkačku, potetovaní po krku a hlavě. Co mělo být noblesní dekórum, se propadlo na úroveň předměstské ulice. A nejvíc mě naštvalo, že z těch 32 milionů liber celých 30 za bezpečnost platím já, daňový poplatník. Na zcela nekrálovský mejdan šestého následníka trůnu. 

Pokračuje trend islamizace a afrikanizace Británie? Můžete případně zmínit nějaké veselé či smutné historky?

Zrovna v době svatby nově zvolený muslimský černý starosta Sheffieldu oznámil, že pokládá královskou instituci za zastaralou, nic pro něho neznamená a královně by na zdraví nepřipil. Pár týdnů předtím se provalil další skandál pákistánských násilníků organizovaně znásilňujících stovky anglických puberťaček, tentokrát v Telfordu. Jo a ta statečná paní, co si v Hyde Parku troufla vytknout policajtům, že tam trpí muslimské modlitby, když zákon o londýnských parcích vysloveně veřejné modlitby zakazuje, byla dodatečně asi týden poté zatčena a je souzena za projev etnické nenávisti.    

Ostudné zatčení a téhož dne bleskuryché odsouzení Tommyho Robinsona na 13 měsíců vězení za pokojné sledování soudního procesu s muslimskými znásilňovači anglických puberťaček už nenechává málokoho na pochybách, že Británie se mění v policejní stát přijímající islámské zákony. Brexit či Nebrexit se tím stává irelevantní. 

Kurasovy knihy jsou k dostání ZDE

 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

nelegální export

Jak je možné, že jsou nelegálně vyvážené léky? Se pak nejde divit, že u nás nejsou. Evidentně tato praxe trvá už dlouho, to na to nikdo dosud nepřišel nebo spíš nechtěl přijít? A co navrhujete jako řešení? Protože na druhou stranu je tu svoboda podnikání a lze někomu nařizovat s kým má nebo nemá obc...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nový začátek pro Putina. Druhé kolo války, vše je možné. Expert chladí Kyjev

10:52 Nový začátek pro Putina. Druhé kolo války, vše je možné. Expert chladí Kyjev

„Ruská armáda začíná znovu a všechny možnosti jsou na stole. Dokonce i útok z Běloruska, mířící na K…