Europoslanec Zdechovský: Babiš je pro naši zemi toxický. Nebude schopen cokoli vyjednávat, investoři půjdou jinam

07.06.2019 10:54 | Zprávy
autor: Radim Panenka

ROZHOVOR Vláda tvrdí, že nemá na zvýšení peněz sociálním službám, přitom z rozpočtu vyplácí finance Agrofertu, podivuje se v rozmluvě s PL staronový lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. Andrej Babiš je podle něho pro zemi toxický a vítězí proto, že část lidí je obětí jeho propagandy. Premiér si prý myslí, že si všechno může dovolit a vše mu projde.

Europoslanec Zdechovský: Babiš je pro naši zemi toxický. Nebude schopen cokoli vyjednávat, investoři půjdou jinam
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

Pane poslanče, co říkáte na obsah auditu Evropské komise ve vztahu k Agrofertu?

Nedalo se čekat nic jiného. Andrej Babiš je opravdu ve střetu zájmů, je konečným příjemcem benefitů holdingu Agrofert a přitom je premiér České republiky. To, že budou zastaveny dotace, se dalo čekat. Říkali jsme to dlouho dopředu. Andrej Babiš nemůže být překvapen. To, co se stalo, bylo předvídatelné.

Hodně mě mrzí u Andreje Babiše, že proplácí peníze firmám z holdingu z českého rozpočtu, ale v současné době nemá na navýšení peněz sociálním službám. To jsou dvě věci, které mi přijdou absolutně absurdní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Zákon o podpoře bydlení

Jak byste problém s nedostupným bydlením řešila vy? Nebylo by lepší, kdyby všichni politici, nejen vy, co něco třeba i právem kritizují, také navrhovali řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vědecký greendealismus je jako vědecký komunismus. Noveský rozebral největší nesmysly

16:00 Vědecký greendealismus je jako vědecký komunismus. Noveský rozebral největší nesmysly

Zvítězí dotace na větrníky, nebo energetická bezpečnost a snížení cen elektřiny v ČR? Tak jednoduchá…