Euroúředník je jako žárovka- dutá hlava, drahý provoz. Utekl před sluníčkáři od Svobodných a teď vydává brutální svědectví, co se v té straně děje

16.02.2019 17:03 | Zprávy

ROZHOVOR „EU je nereformovatelná. Agónie EU by se měla ukončit. Chová se nedemokraticky. S národními parlamenty si vytírají zadek,“ říká v rozhovoru pro PL.cz donedávna předseda Svobodných v Libereckém kraji Jindřich Hradecký a přidává vtip o tom, proč Evropská unie zakázala žárovky. „Protože se těm euroúředníkům velmi podobaly. Dutá hlava, drahý provoz,“ uvádí. Svobodné v lednu opustil, protože stranu dle něj ovládli „sluníčkářští, pubertální ultraliberálové“, a přemýšlí spolu s dalšími o založení nové konzervativnější strany. „Její vznik je na spadnutí,“ dodává.

Euroúředník je jako žárovka- dutá hlava, drahý provoz. Utekl před sluníčkáři od Svobodných a teď vydává brutální svědectví, co se v té straně děje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti zavedení elektronické evidence tržeb a proti Andreji Babišovi, který chce elektronické pokladny zavést

Byl jste krajským předsedou Svobodných, nicméně koncem ledna jste členství ve straně ukončil. Co se stalo, proč? Ve svém blogu píšete, že Svobodné rozložili pubertální ultraliberálové...

To je výstižná charakteristika v kostce. Začátek Svobodných byl přitom nadějný. Když se podíváme do historie, tak ODS začala někdy po roce 2006 rezignovat na svůj pravicový program. Vrcholem byl podpis Lisabonské smlouvy. Řada členů bylo znechucených a neměli koho volit. Petr Mach, který v ODS předtím byl, s dalšími založili alternativu pro tyto euroskeptiky, pro voliče, kteří trvají na pravicovém programu. Start byl nadějný, spousta lidí nám přes počáteční rozpaky začala věřit. Petr Mach byl v televizi důstojným účastníkem debat. Řada lidí si myslela, že za pár let se staneme nejsilnější pravicovou stranou. A skutečně byly eurovolby a Petr Mach získal mandát europoslance.

Což je největší volební úspěch Svobodných. Co ale bylo dál?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …