Exmuslim: Politici jsou zbabělci a zrádci, záleží jim na imigrantech, a ne na Češích. Pelikánův otec byl bolševický kádrovák. V Česku hrozí teroristický útok jako v Paříži. A pokud jde o muslimy v ČR...

25.11.2015 16:50

ROZHOVOR Bývalý muslim, autor knih Islám a islamismus v České republice a Ježíš Kristus a islám, Lukáš Lhoťan říká, že za mrtvé v Paříží mohou proimigrační politici, kteří říkají, že islám je mírumilovný a že další desítky milionů muslimů v Evropě nevadí. Migranti nejsou uprchlíci před válkou, jdou za lepším. Předáci muslimů v ČR dle něj prosazují šaríu. Politici jsou zbabělci a blázni a zrádci: mají plno řečí o humanismu, toleranci, multikulturalismu, ale vlastně jim na našich občanech nezáleží. Záleží jim na imigrantech stěhujících se do Evropy.

Exmuslim: Politici jsou zbabělci a zrádci, záleží jim na imigrantech, a ne na Češích. Pelikánův otec byl bolševický kádrovák. V Česku hrozí teroristický útok jako v Paříži. A pokud jde o muslimy v ČR...
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Lukáš Lhoťan

Kdo podle vás nese odpovědnost za teroristické útoky v Paříži – tedy kromě samotných muslimů, kteří je spáchali?

Francouzská vláda a evropská politika multikulturalismu. Představitelé Evropské unie a evropských vlád pořád tvrdí, že islám je stejný jako křesťanství, že je stejně mírumilovný, že není žádný problém, když se do Evropy nastěhují desítky milionů muslimů, a tak to dnes v Evropě začíná vypadat jako v jejich domovských zemích na Blízkém východě – násilí, teror a strach...

Je vhodné kontrolovat hranice a zrušit Schengen?

Za současného stavu ano. Vždyť se podívejte na to, že Evropa nemá žádné hranice! Neziskové organizace financované EU a USA pomáhají organizovat přesuny statisíců imigrantů (politicky korektně řečeno uprchlíků), a to vlastně bez jakékoliv kontroly, a mnohé členské státy EU toto navíc tolerují a podporují. Nejsou dodržovány základní smlouvy a zákony. A co dělají vlády členských zemí EU? Jen zuří, že se to občanům nelíbí a že tuto politiku nepodporují, a obviňují je z rasismu, xenofobie a islamofobie. Zde nejde ve většině o uprchlictví, ale o koordinovaný transfer milionů lidí z Afriky a z islámského světa do Evropy a nikdo nad tím nemá kontrolu, ani Rusové, ani USA, ale ani samotné evropské vlády!

Podle vás nejde o uprchlíky?

Ne, nejde. Odkud ti lidé prchají? Propaganda říká, že z válečných zón do bezpečí v Evropě. Copak v Turecku a dalších zemích hraničících s válečnými oblastmi je válka? Ne, není. Kdyby těm lidem šlo jen o bezpečí, tak by se zastavili tam. Jim jde ale v mnoha případech jen o blahobyt, jde jim o to mít se stejně dobře jako Evropané, a tak se stěhují do Evropy. V mé nové knize „Eurabia – mýtus nebo realita budoucnosti?“ popisuji, jak marxisté, ale i někteří konzervativci, sní o zničení různorodosti evropských národů, a to ve prospěch vybudování talzvaného vedoucího národa (Führernation) a k tomu jim má právě dopomoci multikulturalismus a přesídlení milionů lidí z Afriky a z islámského světa do Evropy.

Jeden z útočníků byl syrským uprchlíkem. Jsou tedy ti takzvaní uprchlíci bezpečnostní hrozbou, jak na to upozornil Miloš Zeman?

Podívejte se, můj kamarád novinář Honza Jandourek mi v debatě argumentoval tím, že teroristé nepůjdou s uprchlíky, ale přiletí 1. třídou ze Saúdské Arábie. Já s tím nesouhlasím, velcí šéfové islamismu a terorismu se opravdu těší ochraně zemí jako je Saúdská Arábie a létají do Evropy letadly, ale malé ryby, řadoví organizátoři, ti se za současného stavu raději do Evropy vydají v uprchlické vlně. Schovaní mezi miliony imigrantů se dostanou do Evropy bez prověření a evropské neziskovky jim ještě rády pomohou i s usídlením zde. Oni pak jen čekají na pokyn velení, že mají jít do akce, což může trvat pár týdnů, ale i roky...

Lze vůbec spočítat, kolik potenciálních muslimských teroristů v Evropě je? Kolik muslimů podporuje terorismus a kolik z nich podporuje právo šaría?

Jen v případě stoupenců Islámského státu se celoevropsky hovoří o desítkách tisíc. Já ovšem tyto lidi nepovažuji za takovou hrozbu – jsou snadno odhalitelní a je možné je zlikvidovat. Více mám obavy z islamistů, těch, kteří veřejně proklamují odsouzení terorismu a dodržování našich zákonů, ale uvnitř muslimských komunit pracují na prosazení politického islámu a islámského práva šaría. Například lidé, jako je šéf českých muslimů Alrawi či český konvertita Sáňka nebo konvertita Velička.

Co říkáte reakcím politiků? Není to tak, že teď jsou zase všichni Pařížany, příště Londýňany, Vídeňany a muslimové budou vraždit vesele dál?

Ronald Reagan by to řekl jednoduše – jsou to zbabělci. Mají plno řečí o humanismu, toleranci, multikulturalismu, ale vlastně jim na našich občanech nezáleží. Záleží jim na imigrantech stěhujících se do Evropy, záleží jim na tom, aby se islámští vůdci nezlobili a aby náhodou nebyl uražen islám. Dokážete si představit, že by v roce 1941 po německém náletu na Londýn vystoupila královna nebo premiér Churchill s projevem, že nacismus za nic nemůže, že nacisté jsou hodní lidé, mezi kterými je jen pár extremistů? A přesně tak se dnes chová Evropa. Hitler přišel moc brzo, kdyby přišel až v dnešní době, obávám se, že by vyhrál i bez války.

Polsko dalo ústy svého designovaného ministra pro evropské záležitosti Konrada Szymańského najevo, že po pařížských útocích nevidí politickou možnost, jak splnit rozhodnutí Evropské unie o rozdělení uprchlíků podle kvót. Podle předsedy Evropské komise Junckera není potřeba, aby osmadvacítka nějak měnila svůj přístup k řešení migrační krize. Co si o tom myslíte?

Je stále těžší najít vhodná slova, když čelíme takovému bláznovství dnešního vedení EU. Západní země pokazily, co mohly – vytvořily si pěkný problém a pak čekají, že my za ně budeme tahat horké kaštany z ohně a že si necháme ve jménu evropské rovnosti vytvořit podobný problém i u nás. Jenže ne všichni politici jsou dnes zrádci občanů a přisluhovači bruselské byrokracie, což je vidět na Polsku. Modlím se, aby i naši politici měli odvahu bránit zájmy našich občanů proti nátlaku z Bruselu a zájmům neziskovek, které prosazují příliv milionů imigrantů do České republiky a Evropy.

Napsal jste knihu o radikalizaci českých muslimů. Jak to vypadá v českých mešitách? Hlásá se tam nenávist?

Do doby mého vystoupení na veřejnost, kdy jsem oznámil, co se v mešitách děje, měli naši čeští islamisté pocit bezpečí, kázali v mešitách veřejně, co si myslí a propagovali politický islám a islámské právo. Dnes je tomu již jinak, protože dostali jisté obavy. Bojí se naší policie, bojí se našich novinářů a v mešitách si již dávají dobrý pozor, co tam říkají. To však neznamená, že by se něco změnilo v jejich myšlení. Naopak se se svými názory ukryli ještě hlouběji do svého prostředí a jsou velmi nedůvěřiví vůči lidem zvenku. Včetně českých konvertitů. 

Premiér Sobotka řekl: „Máme umírněnou komunitu, která není zradikalizována a nevrací se tam žádní bojovníci. Nemáme poznatky o tom, že by docházelo k propojení muslimů v ČR a IS. V našich záchytných centrech nedochází k radikalizaci uprchlíků, k těm dochází ve velkých táborech.“ Co si o tom myslíte?

Nemyslím si, že tyto výroky jsou zcela pravdivé. Osobně jsem byl svědkem toho, jak čeští islamisté mystifikovali pracovníky policie a BIS. V době, kdy BIS tvrdila, že se u nás v mešitách nekáže nenávist a radikalismus, tak se tam kázal a bylo to později důkazně zveřejněno. V rámci boje muslimů proti židům se kázala nenávist k Izraelcům, schvalovaly se sebevražedné atentáty, a to v době, kdy šéf českých muslimů Alrawi již dávno byl v kontaktu s pracovníky bezpečnostních služeb a mohl tomu všemu zabránit, ale nezabránil. Podobné to bylo i v Praze, ani tam radikalismu místopředseda české muslimské obce Sáňka nebránil.

Pan premiér by měl spíše dodat, že naším štěstím je, že většina našich českých muslimů české mešity ignoruje, a proto není celá muslimská komunita u nás zradikalizována. Co se týče uprchlických táborů, tam má premiér pravdu, alespoň tam to má náš stát trochu pod kontrolou, Jiným problémem je to, jak se tam ti údajně mírumilovní imigranti pokoušejí vyrábět zbraně a vyhrožují zaměstnancům, že až se dostanou na svobodu, že se jim pomstí a povraždí je, tohle je znepokojivé.

Hrozí u nás též teroristický útok? A nebyl by český prezident Miloš Zeman tvrdě kritizující islám pro ně dobrou „trofejí“?

Prezident Zeman by pro ně jistě byl dobrý úlovek, ale není pro ně tak důležitý. My jen kritizujeme islám a nechceme ho zde, ale šéfové států, které přímo bombardují islámské země a mají tam vojáky, jsou lákavější trofejí. Obávám se také, že teroristický útok u nás potenciálně hrozí, a to stále více. Islamisté si již uvědomili, že se nepodrobíme tak snadno jako západoevropské země, že budeme bojovat i proti jejich spojencům v Bruselu. Tím pádem se mohou snažit nás více a více zastrašovat. Především je nutné podotknout, že s tím, jak poroste muslimská a imigrantská komunita, poroste i zázemí pro případné útočníky. Stále se zvyšující četnost teroristických útoků v západní Evropě tomuto vývoji dává za pravdu.

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán z ANO pro iDnes.cz v reakci na manifestaci 17. listopadu na Albertově řekl, že odpůrci a kritici islámu (mínil například Blok proti islámu) by měli být trestně stíháni dle paragrafu 356 trestního zákoníku za podněcování nenávisti k některému náboženství a potrestáni odnětím svobody až na dva roky. Co si o tom myslíte?

Osobně mne postoj pana ministra nepřekvapuje. Na rozdíl od jeho bratra konvertity k islámu Petra Pelikána, který je mnohem lidštější a má větší smysl pro svobodu slova, se pan ministr Pelikán potatil. Jak zasvěcení vědí, byl do české vlády přiveden syn předního soudruha a komunistického kádrováka. Jak mne jeden čtenář mého blogu upozornil, tak otec ministra Pelikána, pan Dragutin Pelikán, byl kádrovák na studiu práv a vyhazoval nespolehlivé osoby. Inu syn se asi potatil a jeho marxismus dostal lidskou tvář.

V roce 1989 byl svržen komunistický režim, ale samotnými komunisty a marxisty, aby mohli své sny o zničení Evropy naplnit v dnešní Evropské unii a česká vláda jim v tom asi s nadšením sama pomáhá ….

Co podstatného nyní v debatě o islámském terorismu a masové migraci nezaznělo?

Nic. Omílá se pořád to stejné, ale prakticky nikdo neděla nic účinného. Pouze se nám radikalizují jak naši občané, tak muslimové a naši politici předstírají, že mají vše pod kontrolou, ale je to pod jejich kontrolou asi stejným způsobem, jako když byli konfrontováni s komunismem a s nacismem.

Lukáš Lhoťan je bývalý muslim a autor knih Islám a islamismus v České republice, Ježíš Kristus a islám či Arménský holocaust – Sto let od plánované genocidy arménského národa 1915–2015. Dříve redaktor košer finančního webu Shekel.cz. Nyní analytik Da Vinci Prague Institute, o. s. Od roku 1998 do roku 2010 byl spolupracovníkem předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Farského se to rozjelo. Foldyna odhaloval: Ti všichni si chodí „pro rady“ na jednu ambasádu

15:28 U Farského se to rozjelo. Foldyna odhaloval: Ti všichni si chodí „pro rady“ na jednu ambasádu

„Je to skvěle hrající orchestr. Orchestr bídy, rozvratu, násilí a smrti. Evropa páchá sebevraždu,“ t…