Expolicista: Byl jsem přísný četník. Teď tu jsou vetřelci. A čeští otroci makají za peníze, za které by na Západě ani nevstali

10.08.2017 7:00

Bezpečnostní situace je u nás velmi špatná i kvůli přílivu migrační vlny do Evropy, kterou sem tajně pouští i naše vláda, říká bývalý policista a voják Libor Váňa. Dřív se jednoho četníka bála i banda cikánů, říká někdejší důstojník. Spravedlnost? Ta u nás už zmizela, stejně jako domácí průmysl, dodává Váňa.

Expolicista: Byl jsem přísný četník. Teď tu jsou vetřelci. A čeští otroci makají za peníze, za které by na Západě ani nevstali
Foto: Petr Blahuš
Popisek: Libor Váňa
reklama

Sloužil jste zákonu jako policista od roku 1985 až do konce 90. let, a pak ještě několik let jako příslušník Aktivních záloh Vojenské policie. Bylo podle vás snazší v normálních – ne politických – kauzách dosáhnout spravedlnosti tehdy, nebo dnes? Můžete to doložit na nějakém konkrétním případě? 

Po skončení vojny jsem pokračoval ve službě u SNB jako příslušník Veřejné bezpečnosti na venkovském obvodním oddělení. Jako příslušník VB jsem byl stále v terénu mezi lidmi, pomáhal jim a chránil je před zločinem. Lidé nás nazývali četníky, což bylo dobrým znamením toho, jak pozitivně lidé vnímali naši službu. Navíc můžu s klidem říct, že jsem byl velmi přísným četníkem a z vyprávění i jiných kolegů můžu říct, že jsme měli velmi dobré úspěchy v potírání a odhalování jak přestupků, tak i trestných činů, a to i díky tomu, že nám předávali zkušenosti starší kolegové. Hlavně jsme ale měli přirozenou autoritu, takže jsme se nebáli čelit ani bandě cikánů v jednom člověku. Takže zákonnost tehdy v obecné, nikoliv asi politické, rovině byla mnohem výše než v dnešní době; dnes to je džungle.

Anketa

Jste spokojeni s prací současné Policie ČR?

7%
93%
hlasovalo: 2267 lidí

Takže bezpečnostní situace u nás je podle vás dnes horší než před rokem 1989? 

Pokud se mohu vyjádřit k současné bezpečnostní situaci, tak tu pokládám za velmi špatnou. Nemáme střežené hranice, a tak se k nám dostávají různí vetřelci, aniž by je kdo kontroloval. Především se jedná o islámské přivandrovalce, kteří jsou jinak nazýváni imigranty. Vláda s tímto problémem nedělá nic, ba naopak, tajně sem přijímá další zejména islámské přivandrovalce, kteří nás daňové poplatníky nejenže stojí desítky tisíc – jen zdravotní prohlídka jednoho z nich vyjde státní kasu, tedy nás všechny, na 80 tisíc korun – co je ale horší, tito lidé představují značné bezpečnostní riziko, protože jsou to vlastně islámští vojáci, kteří se sem dostávají bez jakéhokoliv odporu. Navíc jsou u nás vítáni současnou českou vládou a většinou parlamentu za peníze miliardáře Sorose. 

Vlastenci, ke kterým se řadím i já, jsou nazýváni extremisty, xenofoby a rasisty a jsou jim odposlouchávány telefony, jsou sledováni BIS a je jim sledován taktéž i projev na sociálních sítích. 

Ruku v ruce se zákonem a policií jde ale i spravedlnost. Jak hodnotíte stav české justice, soudců i státních zástupců dnes? Nedomníváte se ve světle skandálů kolem kauz exministra obrany Bartáka nebo současné manželky expremiéra Nečase, že se tak trochu „utrhli ze řetězu“? 

Pokud se týká spravedlnosti, tak vlastně dnes již de facto zmizela. Justice se neřídí zákony a advokáti jsou mnohdy domluveni přímo se soudci, což jsem zažil přímo na sobě, když jsem bojoval za práva mých dětí u Okresního soudu v Mladé Boleslavi a v odvolacím řízení u Krajského soudu v Praze. Ke kauzám exministra a současné manželky expremiéra Nečase bych se vyjádřil asi v tom smyslu, že byly poněkud zvláštní se zvláštní konstrukcí. (smích)

A jaké je to podle vás vůbec s dodržováním zákonů ze strany příslušníků justice? Myslím tím zneužívání pravomoci jak policistů, tak soudců a státních zástupců. 

S dodržováním zákonů je to až na výjimky špatné u celé státní správy, a to z toho titulu, že legislativu buď vůbec neznají, nebo nemají zkušenosti. To se týká především policistů, u nichž je dnes profesní úmrtnost kolem tří let; od toho se odvíjí i celý proces přípravného řízení trestního, kdy policisté lehce vykonstruují trestněprávní proces, jen aby měli čárky. A to přesto, že už od začátku vědí, že je člověk nevinný v celém rozsahu. 

Mezi soudci a státními zástupci ale dodnes slouží řada exponentů bývalého režimu, příslušníků KSČ, a to často i na vysokých místech. Domníváte se, že očista české justice byla provedena pořádně a důkladně? 

Soudci by měli být hodnoceni podle kvality souzených případů a už vůbec se sem neměl tahat politický vliv. Ale pokud mohu zůstat u soudů a prokuratur, tak odsud odešli někteří lidé do soukromých advokátních praxí a ve svých kauzách využívají právě toho vlivu svých známostí a jiných osobních vazeb. Pak se ovšem samozřejmě nemůžeme divit, že u soudů nevítězí právo, ale korupce mezi soudci a advokáty. 

Jak hodnotíte vazby mezi mezi bývalým šéfem ÚOOZ Robertem Šlachtou a předákem ANO Andrejem Babišem, které se naplno projevily během krize se slučováním ÚOOZ a protikorupční policie? A co říkáte na vazby Šlachty s neoficiální vládkyní českých prokurátorů Bradáčovou? 

Upřímně řečeno jsem za plukovníkem Šlachtou stál a zastávám názor, že musel z kola ven, protože věděl něco, co se nemělo šetřit a už vůbec dostat dále: tedy hlavně vztahy Bakaly a Sobotky a o všem hnusu kolem. O vazbě Šlachty a Bradáčové nemám takové konkrétní informace, abych se o nich mohl veřejně vyjadřovat. 

Pojďme k armádě, konkrétně k vaší službě u Vojenské policie, i když nadále zůstaneme v ranku spravedlnosti. Vy jste byl jako někteří další vlastenečtí důstojníci vyhozen ze služby a vaši jednotku bývalé vedení obrany, konkrétně Alexandr Vondra, zrušilo. Jak nahlížíte na českou armádu dnes?

Pokud se týká armády a celkově ozbrojených sil, tak jsou spíše expedičním sborem než vojskem, jež si platíme z našich daní, aby nás chránilo. A když už bychom my dobrovolníci chtěli rozvíjet své odbornosti ve prospěch bezpečnosti a ochrany naší vlasti, tak nás vláda propustí a navenek potom ministr obrany říká, jak podporuje aktivní zálohy. Opak je pravdou, neboť naše slavná vláda a samozřejmě i valná část parlamentu stojí za tím, aby naše obrana byla nefunkční a aby vše, co dosud fungovalo, zničili a ničí. 

Mnozí tvrdí, že se máme v rámci EU nejlépe v historii českého státu. Podle jiných argumentů nám už toho v tomto státě moc nezůstalo a vše, co mělo nějakou cenu, bylo buď rozkradeno nebo se záhadně dostalo do rukou cizího kapitálu, hlavně německého. Co si o tom myslíte vy? 

Pravdoláskaři, tedy lidi kolem Havla, zlikvidovali za peníze Západu veškerý průmysl, který u nás fungoval, takže dnes de facto už nemáme vůbec textilní průmysl, z obranného průmyslu zbyly jen Zbrojovka Uherský Brod, Sellier Bellot ve Vlašimi a Tatra. Z plně fungujícího zemědělství toho zbylo tolik, že dnes nejsme potravinově soběstační a jsme nuceni dovážet odpadové potraviny ze západní části EU – a to jsme měli jedny z nejtvrdších potravinových norem.

Ve svém tvrzení nemusím chodit nikam daleko, protože v Mladé Boleslavi, kde jsme byli vždy soběstační a měli jsme zde komplexní potravinářský průmysl, zbyla pouze mlékárna, která dokonce zpracovává mléko od německých krav, protože ty české buď nejsou, nebo jejich mléko naopak vozí do Německa! Masokombinát v Kosmonosích, jenž byl zřízen za přispění všech zemědělských družstev v našem okrese, byl zlikvidován jedním z Havlových poradců, boleslavský lihovar byl vytunelován a pekárna zavřena, zdejší mlýn bude brzy zbourán, aby se vytvořilo parkoviště pro lidi z vývoje Škoda Auto.

V České republice byly podobně zlikvidovány všechny cukrovary a zbyly dva, abychom jim na Západě nekonkurovali. Naše pole jsou žlutá od řepky, od níž jsou otrávené nejen včely, ale i zvěř, a to proto, že vše, co se tu děje, nám nařizuje Brusel. Z našeho tradičního průmyslu se staly montovny plné otroků, kteří makají šest dnů v týdnu za takové peníze, za něž by v západní části EU nikdo ani nevstal z postele. 

Za této situace je zajímavé, že ti samí – kteří bez ohledu na viditelný rozklad EU a tváří v tvář migraci do Evropy – tvrdí, že nic lepšího neexistuje, kritizují snahy prezidenta Zemana o prohloubení ekonomické spolupráce s Čínou. Přitom i jejich vzory, včetně Merkelové, s Čínou zuřivě obchodují. Tak proč to těmto tzv. eurohujerům vadí u Zemana, a ne u Merkelové? 

Zásadní rozdíl mezi pravdoláskaři a panem prezidentem Zemanem je v tom, že pravdoláskaří jsou dobře placenými loutkami Západu; a byli to právě oni v čele s Havlem, kdo zlikvidovali všechny ekonomické vazby s bývalým SSSR, aby vyklidili pole západním firmám. Pan prezident Zeman je přitom ten, kdo je jim trnem v oku, protože stojí za českým lidem, myslí na jeho budoucnost, a proto koná a buduje nové ekonomické vazby s Východem. A to mu nemohou zapomenout. 

Poslední otázkou se od problémů Evropské unie vrátíme zpátky k otázkám národní bezpečnosti. Co soudíte o plánech EU, a hlavně Německa, dovážet do Evropy další statisíce a miliony neprověřených lidí ze zcela jiného kulturního prostředí, kteří – jak ukázal jejich podíl na celé řadě masakrů v západní Evropě – představují bezprecedentní bezpečnostní riziko? A co říkáte na plán Německa trestat ty státy EU, které by tyto uprchlíky nechtěly přijímat? 

Jak jsem už řekl, bezpečnostní situace před listopadem 1989 byla naprosto odlišná, lepší. Byli jsme si naprosto jistí svým bezpečím. Nikdo se k nám přes signální stěnu, a tedy střeženou hranici, nedostal, zatímco dnes si sem může přijít každý jak chce, a ještě ho pohostíme a necháme si jím znásilňovat své ženy a napadat občany na ulicích. Samozřejmě, že pravda o takových kriminálních činech se do oficiálně sledovaných médií vůbec nedostane. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Petr Blahuš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Katastrofa pro lidstvo? Zbraně, které vše mění. Mocní je nechtějí zastavit

21:40 Katastrofa pro lidstvo? Zbraně, které vše mění. Mocní je nechtějí zastavit

Zpráva OSN potvrdila historicky první nasazení plně autonomních zbraňových systémů na bitevním poli.…