Expremiér z ODS o premiérce Němcové a aféře Nagyová

20.06.2013 6:48 | Zprávy

ROZHOVOR Bývalý československý premiér a dlouholetý politik ODS a později Unie svobody Jan Stráský se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil nejen k výběru kandidátky na premiéra Miroslavě Němcové, která je podle něj pro veřejnost „dobrou zprávou“, ale i ke kauze, která vedla k pádu Nečasovy vlády.

Expremiér z ODS o premiérce Němcové a aféře Nagyová
Foto: hns
Popisek: Jan Stráský

„Připadá mi to ubohé a jsem rád, že už u toho nejsem,“ prohlásil někdejší vlivný politik o skandálu, který dnes hýbe českou politikou.

Co říkáte současné kauze, která vedla k pádu premiéra a celé vlády?

Já si předně myslím, že zdaleka ještě nevíme všechno, o co v téhle kauze jde. Nevěřím, že by odposlechy plus to, že tři poslanci dostali trafiky, samo o sobě vyvolalo tak velikou policejní akci. Já si myslím, že jsou za tím skrytá ještě nějaká další obvinění, která se časem dozvíme. Tím jsem dal najevo, že ten případ, který se týká tří poslanců, považuji za plevel v politice, ale plevel trvalý.

Takže přidělení trafik poslancům ODS v podobě míst v dozorčích radách státních podniků za to, že rezignovali na své mandáty a umožnili tak  pokračování Nečasovy vlády, nepovažujete za trestný čin?

Já nejsem právník, ale jsem přesvědčený, že to není trestný čin. Nevrhá to na politiku dobré světlo, ale myslím si, že tohle lidi nepřekvapuje. Ale lidi jsou teď tak naštvaní, že čekají nějakou krev a jsou rádi za každého, koho odvedou. To je teď zvláštní česká atmosféra.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …