Hospodský Tomeš: Babiši, kvůli tobě zavírám hospodu. Děláš z nás idioty!

03.11.2015 18:43

ROZHOVOR Hospodskému Stanislavu Tomešovi, majiteli hospůdky Na Krence u známé přehrady Pastviny ve východních Čechách, došla trpělivost s ministrem financí Andrejem Babišem. Na konci roku zavře oblíbenou hospodu, kterou jeho babička vedla již od roku 1921. Než prý "dělat Babišovi blbce", tak pohostinství raději vymaže z mapy. "Děláš z nás idioty," vzkazuje hospodský Babišovi přes ParlamentníListy.cz.

Hospodský Tomeš: Babiši, kvůli tobě zavírám hospodu. Děláš z nás idioty!
Foto: red, jp
Popisek: Hospodský Stanislav Tomeš, odpůrce registračních pokladen Andreje Babiše

Vaše hospoda prosperuje, vaříte padesátku jídel denně, je oblíbená. Má dlouholetou tradici. Co Vás to napadlo ji zavřít?

Možná si řeknete, že chci do důchodu. Nechci. Je mi šedesát devět a plný lokál s manželkou bez problémů zvládáme. Já jsem tvrdohlavec a proto živnost od nového roku zavřu. Urazilo mě, že zaváděním registračních pokladen dělá Babiš ze všech drobných živnostníků idioty a zloděje. Babišova elektronická evidence tržeb, která chce evidovat každou vydělanou korunu, bere živnostníkům zbytek svobody.

Anketa

Jste ochotni u sebe ubytovat uprchlíka?

2%
98%
hlasovalo: 22205 lidí


Svobody na to si občas něco ulít?

To je moc silné slovo. Malé přechytračení berňáku jistě stát nepoloží. To, že si člověk někdy trochu pomůže, je v takhle malé živnosti skoro nutné. Bez toho to jednoduše nejde. Abyste měl všechno do puntíku odevzdat a přiznat, to by skutečně nešlo. Ve větším podobném podniku se zaměstnanci mají registrační pokladny opodstatnění. Mě neodrazuje zvládnout v důchodovém věku nový systém výběru daní, ani pořizovací náklady na novou mašinu. O tom to vůbec není.

Tak je to opravdu uraženost z toho, jak s vámi živnostníky chce ministr financí naložit?

Já přiznávám, že to je šprajc. Ale neumím si dost dobře představit, jak bychom s manželkou v létě zvládli nabitou hospodu a ve fofru zároveň okamžitě elektronicky evidovali a posílali každou položku. Nikoho dalšího do kšeftu přibírat nechceme. Navíc nám nikdo nic vlastně neřekl. Osvěta je minimální. Občas vidím Kalouska v televizi, jak se v parlamentu rozčiluje. To je všecko. Já to prostě odmítám.

No dobře, ale takhle můžete být vnímán jako člověk, který prostě nechce platit daně. Daně jistě neplatí nikdo rád. Máte jiný model pro takovou hospodu, kterou vlastníte?  

Mám. Paušální roční daň vypočtenou podle doložených tržeb. To je selský rozum. Jednou ročně bych zaplatil předem stanovenou daň a měl pokoj. Stát by takhle o mnoho nepřišel. Vzhledem k výdělkům, které tady máme, by nad tím mohli mávnout rukou a nebuzerovat další administrativou. Jinde utíkají miliony a tady se honí stokoruny. Místo, aby poděkovali, že tady dřete jako blbec, tak vás ještě klofnou. Končím. Jsem příliš starej na to, aby ze mne někdo dělal vola.                 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Josef Petrů

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oni ty sociální dávky zneužívají. Na pomoc nesmíme doplácet, říká Kořanová

13:28 Oni ty sociální dávky zneužívají. Na pomoc nesmíme doplácet, říká Kořanová

„Model třikrát a dost může být pro lidi ve vyloučených lokalitách motivací, aby více ctili zákony v …