Hovoří poslanec Volný, který opustil SPD: Okamurovi protektoři přitáhli do strany dlouholeté sociální demokraty, a když jsme je varovali...

16. 3. 2019 19:29

ROZHOVOR Poslanec Lubomír Volný končí v hnutí Svoboda a přímá demokracie. Příslovečnou poslední kapkou podle jeho slov bylo přijetí do řad hnutí Milana Kuchára, před kterým dlouho varoval. Tvrdí však, že předsednictvo systematicky pracuje na tom, aby rozbilo vlastenecká hnutí po celé republice. Pro ParlamentníListy.cz také řekl, že hnutí SPD, do jakého vstoupil, v němž pracoval, a za které kandidoval, již neexistuje.

Hovoří poslanec Volný, který opustil SPD: Okamurovi protektoři přitáhli  do strany dlouholeté sociální demokraty, a když jsme je varovali...
Foto: repro/ČT
Popisek: Lubomír Volný

Proč odcházíte z hnutí SPD?

Protože někdo z pražského předsednictva systematicky pracuje na tom, aby rozbil vlastenecká hnutí po celé republice tím, že neustále z pozice předsednictva SPD napadají pozice jednotlivých krajů. Byla zrušena krajská organizace v Hradci Králové a poté zejména dlouhodobě nejvýkonnější a nejúspěšnější organizace v Moravskoslezském kraji.

Bývalé vedení kraje a poslanci se snažili řešit situaci vnitrostranicky na jednání poslaneckého klubu a grémia, při jednání s předsednictvem, ale bohužel to bylo vždy pražské předsednictvo, které tu věc medializovalo, vyslalo do světa. A ve vyjádřeních se neobjevovaly nepravdy, ale lži a útoky, ať už směrem k základně v Moravskoslezském kraji, tak k prostředí představenstva.

Všude je uváděn jako důvod vašeho odchodu přijetí Milana Kuchára do moravskoslezské organizace SPD, ten se podle vás projevoval jako rasista a neonacista. Je to tedy tím důvodem?

To byla příslovečná poslední kapka. My jsme před Milanem Kuchárem a Martinem Dluhošem opakovaně varovali představenstvo i nové protektory, které si tam celorepublikově proti vůli členské základny do mandátů centrálně dosadilo. Přesně před těmito lidmi jsme opakovaně varovali, že jsou to významní dlouholetí členové ČSSD včetně manželky Dluhoše. Nyní mají budovat SPD v Moravskoslezském kraji. Opravdu s nimi nechci v žádném případě mít nic společného.

Vy jste na začátku v první odpovědi řekl, že někdo z předsednictva systematicky pracuje na tom, aby zlikvidoval vlastenecká hnutí. Víte kdo, a proč by to dělal?

Ani já osobně, ani nikdo z vedení nenapadl ani celorepublikové vedení, ani hnutí ve veřejných prostředcích. Bylo to buď předsednictvo, nebo osobně Tomio Okamura, který vystoupil na Svobodném vysílači a informoval lživě o situaci v Moravskoslezkém kraji. I když nám zrušili krajskou organizaci, tak my jako vedení Moravskoslezského kraje bychom tuto situaci chtěli řešit vnitrostranicky, na konferenci a nevystupovali jsme veřejně. Když uvidíte časovou osu včetně mého vystoupení v České televizi, dozvěděli jsme se o zrušení krajské organizace z médií. Bylo rozhodnuto o likvidaci, protože my jsme jako jediní v republice byli neposlušní.

SPD vás vyzvalo, abyste přenechal svůj poslanecký mandát dalšímu na kandidátce SPD. Jak na to budete reagovat?

Další v pořadí na kandidátce SPD je můj současný asistent Václav Kubín, který mě v tom, co dělám, naprosto podporuje, takže by to situaci nevyřešilo. Druhá věc je, že svůj mandát vykonávám i díky práci v členské základně v Moravskoslezkém kraji, která mě také podporuje, tudíž díky práci jsem získal druhý největší počet preferenčních hlasů po Tomiu Okamurovi v rámci celé SPD. Rozhodně hodlám i nadále plnit program, který jsme voličům slibovali. A vzhledem k tomu, že SPD, do které jsem vstoupil, v níž jsem pracoval, za kterou jsem kandidoval, již neexistuje, hodlám ten program, který jsem osobně sliboval voličům, i nadále prosazovat.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Zuzana Koulová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Islám je nenávistná doktrína k ovládnutí světa. Hrozí vyhlazení Evropanů, řekl poslanec od Babiše a představil zásadní projekt „národní fronty“, který chystá proti imigraci

16:27 Islám je nenávistná doktrína k ovládnutí světa. Hrozí vyhlazení Evropanů, řekl poslanec od Babiše a představil zásadní projekt „národní fronty“, který chystá proti imigraci

ROZHOVOR „Je to další otřesný důkaz selhání politiky multikulturalismu a celého toho šílenství s při…